Petr Staníček a kolektiv: CSS k okamžitému použití - Hotová řešení

Petr Staníček a kolektiv: CSS k okamžitému použití - Hotová řešeníZaručeně nejočekávanější knihou uplynulých několika let na české webdesignérské scéně je „CSS Hotová řešení“. Jedná se o velmi volné pokračování knihy „CSS Kaskádové styly – kompletní průvodce“, která se zabývala styly převážně z té teoretické stránky. Kniha hotových řešení se naopak zaměřila na část ryze praktickou – obsahuje více než 170 nejdůleži­tějších příkladů použití stylů z praxe.

Martinus - mé oblíbené online knihkupectví Martinus.cz - mé oblíbené knihkupectví s největší nabídkou knih (mají i e-booky). Navíc při nákupu nad 999 Kč je poštovné zdarma.

Publikace začíná stručnými základy CSS, následuje popis (a hlavně řešení!) chyb prohlížečů, problematika vícesloupcových layoutů, řešení drobnějších detailů. Závěr je věnován drobným radám, laděním a odkazům na české i zahraniční zdroje. Výklad je přehledný a srozumitelný, ukázky jsou dotaženy do detailů a hlavně je vždy vysvětleno proč se používá ten který kód, na co si dát pozor a jaké jsou rozdíly mezi prohlížeči. Řekl bych, že mnohem důležitější než zmíněné příklady je ten vysvětlující text kolem – bez něj můžete uvedené kódy snadno zabudovat do svých stránek, ale bude to jen bezduché kopírování, které vás moc neobohatí. Zatímco pokud si přečtete i tu hutnou omáčku kolem, budete vědět o stylech mnohem více a jen tak vás potom nějaká ta chyba prohlížeče nepřekvapí.

Kniha plně splnila mé očekávání a směle můžu prohlásit, že se jedná o jednu z nejpřínosnějších českých knih v oblasti kaskádových stylů a tedy, že by rozhodně neměla chybět v knihovničce webdesignérů – začátečníků i profíků.

Hodnocení: 10/10, Titul měsíce

Petr Staníček a kolektiv: CSS k okamžitému použití – Hotová řešení; CPress 2006, 267 stran, 249 Kč, CD, ISBN: 80–251–1031–1

Komentáře

1
14 listopad 2006, 09:33

Děkujeme, Petře, za Tvoji recenzi. Zároveň jsme moc rádi, že se Ti kniha líbila.

 
2
14 listopad 2006, 09:40

Tak tu už tady nějakou dobu mám. Potvrzuju, je tam hodně užitečných věcí. Na druhou stranu možná taky zjistíte, že na něco jste si během svojí praxe přišli a pracně vymakali sami a tady je totéž v knize :)

 
3
14 listopad 2006, 10:00

Klidně jsi mohl zmínit, že přes mou týden trvající korekturní makačku tam zbylo pořád dost překlepů a občas i chybiček v ukázkách kódu. Nikdo halt není dokonalý. Dík za recenzi.

 
4
14 listopad 2006, 10:08

Nejmenuje se náhodou oficiálně CCS – Hotová řešení?:P

Teď vážně, vřele všem doporučuji její nákup. Jsou to určitě dobře investované peníze;)

 
5
14 listopad 2006, 10:20

[3] bohužel recenze pro časopis click se musí vejít do cca 1000 znaků, takže na podobné drobnosti tam už nezbylo místo :)

Navíc toto není kniha pro naprosté začátečníky, takže čtenáři mnohem snáze nějakou tu chybičku odhalí a pochopí.

 
6
14 listopad 2006, 12:31

pokud vím, tak Nový zákon (kódové jméno knihy) vyšel už někdy v létě… též jsem si ji zakoupil a umístil do knihovničky vedle Starého zákona (Pixy – CSS kaskádové styly – kompletní průvodce) a občas do některé z nich nahlédnu

 
7
15 listopad 2006, 08:51

JJ, výborná knížka – skutečně jak říkáš Petře, nejvýživnější je ta omáčka kolem. Jinak ještě můžu doporučit Eric Meyer CSS profesionálně

 
8
16 listopad 2006, 11:21

Děkuji za tip, konečně jsem si knihu také pořídil. Dobrá práce, i když člověk zjistí, že řadu věcí už používá, aniž by věděl, že se třeba jedná o nějaký Hack :)

 
9
19 listopad 2008, 16:27

Tahle knížka mi dva roky sloužila doslova „do roztrhání těla“.

 

Přidej komentář

Pište prosím slušně, s diakritikou a k věci. Dodržujte pravidla a využijte možnosti formátování uvedená pod formulářem.

Email nebude zveřejněn

Pravidla a možnosti formátování

  • Nepoužívejte HTML značky, blog podporuje formátování texy. Nový odstavec získáte 2x odřádkováním, odkaz: "text odkazu":odkaz, **tučně**, *kurzíva*
  • Adresy začínající na http:// budou automaticky převedeny na odkazy
  • Jediné dvě povinné položky formuláře jsou Jméno a zpráva
  • Na předchozí komentáře odkazujte zápisem [2]

 

Sekce