Jaro na volné noze

JaroPoslední report z volné nohy jsem psal za leden a únor, čas trochu poskočil, takže tu teď máme další hlášení za celé jaro (březen a duben). Ač se to nezdá, tak za poslední dva měsíce se toho událo docela dosti a to na vícero frontách.

Knihy

Poslední měsíce jsem na blogu publikoval samé recenze na knihy. Tak nějak se to sešlo, že jsem se zavázal přečíst a zrecenzovat hned několik titulů. Většina je od mých oblíbených autorů, takže se to četlo a psalo samo, jen ta rána po dočtení byla krušnější.

Kraď jako umělec
Pokud chcete nějakou oddechovku, tak se inspirujte mými naposledy přečtenými knihami. Mimochodem tento přehled knih je automaticky vytvářen z mého profilu na webu databazeknih.cz. Momentálně už asi dva měsíce čtu docela zajímavou knihu Peníze nebo život. Není to nijak jednoduchá, čtivě napsaná kniha, navíc ji mám v papírové podobě, takže ji čtu pozvolna jen při cestován MHD. Proto mi to bude ještě pár dní/týdnů trvat než se tady objeví recenze.

Tablet

Bad PiggiesNáš tablet pro děti (GO Clever Tab A73) začal mít problémy – nejprve jsem nebyl schopen změnit registraci google účtu – pořád to bylo nastavený na můj osobní účet (moje chyba na začátku) a to jsem nechtěl. Nakonec jsem ho musel resetovat na tovární nastavení, abych tam mohl založit zcela nového uživatele. Tím jsem přišel o veškerý software, co jsem tam do té doby natahal, a za to mě náš syn František neměl moc rád, protože tam měl rozehraných několik her Angry Birds.

Docela mě zarazilo, že mi tam potom nešly tyto hry znovu nainstalovat a stejně tak několik dalších – stále mi to hlásilo, že moje zařízení hra nepodporuje. Nechal jsem to u ledu a moc neřešil, až tento měsíc jsem se na to vrhnul, protože Franta chtěl hrát Bad Piggies (našel to někde na YouTube) a já blbec (protože to na tabletu nefungovalo) to nainstaloval na počítači do prohlížeče Google Chrome a od té doby mi syn chtěl pořád blokovat počítač (mimochodem je to velmi povedená hra). Konečně jsem se tedy zdravě naštval, zagooglil a našel řešení – přefleshnout tam Android na novou verzi. Nejprve jsem podle oficiálního návodu zkusil oficiální image – podařilo se, ale Angry Birds a další aplikace pořád nebyly podporované, takže jsem zkusil neoficiální image a ejhle, už to šlape jak má! Jestli jsem to správně pochopil, tak tahle neoficiální verze androidu předstírá, že se jedná o jiný (lépe pordporovaný) model tabletu.

Fotobankové fórum

Několik let jsem to odkládal, ale nakonec jsem na doméně fotobanky.cz rozjel vlastní diskusní fórum o fotobankách, focení a kreslení. Důvodů bylo několik, ten hlavní byl zamořování komentářů pod články na webu o fotobankách. Velmi mile mě překvapilo, jak se fórum rozjelo (během prvních tří týdnů bylo napsáno 300 příspěvků, založeno 45 témat a zaregistrováno 42 členů). Každý den se tam diskutuje a objevují se zajímavá témata, která by mě osobně mnohdy ani nenapadla, což je naprosto skvělé. Ještě lepší ale je, že si uživatelé na fóru navzájem radí, pomáhají a odpovídají – trochu jsem se bál toho, že tam budou všichni jen psát své dotazy a já nebudu dělat nic jiného než odpovídat, odpovídat, odpovídat.

Fotobankové diskusní fórum - rady, inspirace, poradna, pokec

Jedním z prvních témat na fóru bylo domlouvání fotobankového srazu – ač spousta lidí nakonec nedorazila, akce se myslím vydařila – nakonec nás před půlnocí museli z hospůdky vyhodit. Nicméně domluvili jsme se, že takové srazy budeme pořádat častěji. Tak snad někdy v létě nebo na podzim to zase zopakujeme.

Fotobankový průzkum

Uzavřel a zpracoval jsem již třetí ročník fotobankového průzkumu – díky tomu, že jsem tam přidal pár nových otázek, jsou výsledky zase o něco zajímavější a přínosnější. Podívejte se na všeobecné výsledky včetně přehledné infografiky a pak také na podrobnější data ohledně výdělků ve fotobankách.

Infografika k fotobankovému průzkumu

Ilutrika

Ilutrika - tričko pro cyklistyMoc nových designů jsem sice nepřidal, řešil jsem spíše pár problémů s potiskem, ale i tak mi připadá, že ty nejnovější designy jsou zatím nejlepší. Už jich pár nosím přímo na sobě a pár dalších jich nosím v hlavě, jen si najít chvili času, zasednout a zrealizovat je. Prodeje jdou postupně nahoru (asi za to může hlavně výrazné oteplení – díky Oskare!)

Kolo

Konečně přišlo jaro a já začal trochu více jezdit na kole. Původně jsem se tu chtěl poptat, na jaké kolo upgradovat, kde ho koupit a na co si dát pozor. Ale nakonec jsem si poradil sám s pomocí jednoho svého kamaráda, cyklonadšence (víceméně on může za to, že jsem se zase tak rozjezdil).

Moje nové kolo

Na konci dubna jsem si tedy koupil nové kolo a hned druhý den jsem ho stihl řádně zprasit (neboli pokřtít). A mé hodnocení? Jsem jednoznačně nadšen. To kolo jezdí skoro samo – v terénu i po asfaltu. Už přemýšlím, jak začnu zase jezdit do práce na kole – jen nemám vyřešené sprchování. Nevíte o nějakých dostupných sprchách poblíž Stromovky?

Mobil

Pokud se vám zdá, že jsem trochu méně aktivní na sociálních sítích (zejména pak na Instagramu), tak je to z toho důvodu, že mi umřel mobil – usnul mi v kapse a už se neprobral. Teď je na reklamaci a já se vrátil k Nokiácké cihličce se symbianem. Je to docela nezvyk být najednou bez všech těch aplikací, které usnadňovaly život. Uvidím, zda to vydržím a nebo si koupím nějaký náhradní na překonání těch několika týdnů, kdy budu čekat na jeho návrat.

Petr Václavek

Zobrazit příspěvky od Petr Václavek
Grafik na volné noze, kterého živí kreslení pro zahraniční microstock fotobanky, příležitostný fotograf, tvůrce dubánků, velký lenoch, čajopijec, a vášnivý čtenář.

3 Komentáře

 1. Anna Frajtová
  3. 5. 2013

  Úplně mi uniklo fotobankové fórum, už ho mám v záložkách! 🙂 A jinak se těším na recenzi „Peníze nebo život“ – nedávno okolo toho byla docela hádka, někdo to chválí a někdo zase zatracuje, tak jsme zvědavá! Infografika k průzkumu je boží! 🙂

  Odpovědět
 2. Petr Václavek
  3. 5. 2013

  Upřímě, ta kniha je taková trochu jiná. Je v ní sesbíráno spousty informací, je vidět, že je za tím spousta práce, ale díky tomu je hůře čitelná, prostě není to taková ta americká motivační literatura. V něčem je skvělá, v něčem má mezery. Nicméně donutí člověka přemýšlet nad spoustou věcí, které do té doby přehlížel a bral je tak jak jsou…

  Odpovědět
 3. David Nogol
  3. 5. 2013

  Tyjo, gratuluju k tak rychlému rozjetí fóra. Sám s tím dost zápasím na Fototipech a pořád to není ono 🙂

  Odpovědět

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Skočit na začátek stránky