Grafika

Grafika mě baví od dětství a ač jsem vystudoval programování, nakonec jsem se ke grafice zase vrátil. K počítačové grafice jsem se dostal ještě na základní škole – nikdy nezapomenu na své první kreslení na Amize v programu Deluxe Paint II.

Grafika mě živí – už více než 10 let prodávám své vektorové ilustrace v zahraničních fotobankách. Občas některou svou ilustraci upravím na míru pro koncového uživatele, případně vytvořím logo, vizitku, infografiku, svatební oznámení. Tiskařské práce realizuji hlavně pro svůj kreativní projekt Dubánci.

Rád o grafice také píšu – ať už zde na blogu v sekci Grafika a nebo na mém webu věnovaném vektorové grafice a programu Adobe Illustrator – ilustrator.cz

Několik ukázek z mého grafického portfolia

Fotobanky

Fotobanky mě živí už více než deset let – více jsem se o nich rozepsal na samostatné stránce. Za tu dobu jsem nakreslil více než 7000 vektorových ilustrací. Pár nejlepších můžete vidět níže, zbytek pak napříkald na mém portfoliu ve fotobance Depositphotos.

Infografiky

Infografiky mě vždycky bavily a tak jsem navrhnul několik stovek různých infografik pro fotobanky a sem tam udělám i nějakou na zakázku – pokud je to projekt, který mě zaujal, několik jsem jich udělal také pro své fotobankové průzkumy.

Potisk triček

Vždy mě lákalo navrhovat motivy na trička. A tak jsem si před lety tento svůj sen splnil a vytvořil si vlastní eshop s tričkama pro grafiky a cyklisty – flatika.cz.

Loga

Občas si střihnu i nějaké to logo – baví mě vymýšlet značky pro různé projekty a společnosti.

Tiskoviny

Začínal jsem jako online grafik, ale po několika letech jsem se – vlavně díky dubánkům – dostal i k tiskové grafice. Navrhuji a tisknu svatební oznámení, vizitky, kalendáře, pohlednice…

Kresby

Mám rád různé kreslící výzvy jako třeba Inktober a pravidelně se do nich zapojuji.

Skočit na začátek stránky