Dubánci

Dubánci

Dubánci mají svůj vlastní web dubanci.cz a eshop na adrese shop.dubanci.cz. Můžete je najít také na facebooku, twitteru nebo instagramu.

Před pár lety jsme se nastěhovali do domu u lesa, a jednou na podzim jsme si z procházky s děmi donesli kaštany. Vzpomněl jsem si, jak jsme si z nich jako malí dělali různá zvířátka, tak jsem to chtěl dětem také ukázat. Ale spojování špejlemi nebylo moc pěkné. Naštěstí mi děti poradily, ať použiju tavnou pistoli a z výsledku mého tvoření jsem byl hodně mile překvapen – zvířátka se lepila snadno, spoje držely, takže jsem popustil uzdu zvé fantazii a vznikly první příšerky.

Druhý rok na podzim jsem v tvorbě pokračoval a kromě toho, že jsem vymýšlel nové potvůrky, začal jsem je i fotit a sdílet na facebooku a twitteru. Hodně mě překvapilo, jaký ohlas toto mé tvoření mělo – fotky získaly značné množství komentářů a lajků.

Takže jsem ve své tvorbě pokračoval. Když už jsem měl více než 10 pěkných fotek dubánků, přišlo mi líto, že by jejich fotky na internetu zapadly a tak jsem z nich vytvořil papírový kalendář na příští rok. To byl můj první dubánčí produkt. Od té doby jsem nafotil stovky dalších dubánků a vytvořil desítky nových produktů – různé druhy kalendářů, pohlednice, přání, magnetky, placky, pexesa, plakáty, trička, tašky, samolepky, stavebnice Dubnetky… dokonce došlo i na knížku příběhů a dvě leporela pro nejmenší děti

Dubánčí produkty

A tak se postupně ze zábavy pro děti stala zábava pro tatínka a časem z toho vznikla práce na poloviční úvazek. Naštěstí ale peníze vydělávám jinde, takže se snažím, aby dubánci byli pořád hlavně o kreativitě (která mě na tom baví nejvíce) a ne o práci, prodeji, marketingu a obchodu (i když i tyto aspekty mě docela baví).

Největší dubánčí úspěchy

  • rozhovory v novinách, časopisech, rádiu i televizi a to nejen u nás, ale i v zahraničí – kompletní přehled najdete na stránkách projektu
  • dubánci se díky svým fanouškům dostali až do finále soutěže o Křišťálovou lupu 2019 v sekci one (w)oman show
  • kromě mého e-shopu se dubánci prodávají i v několika kamenných prodejnách
  • často dubánky využívají ve školách, školkách a na táborech, V Litvínovské knihovně je zase často a rádi používají při práci s důchodci
  • ale hlavně dubánci dostávají děti ven do lesa, kde pak staví domečky nebo sbírají materiál na tvorbu vlastních dubánků a to je podle mě nejvíc!

Online dubánčí projekty

Pořád v sobě nedokážu zapřít, že jsem vystudovaný programátor a tak kromě dubánčího eshopu, stránek a jejich profilů na sociálních sítích vytvářím i různé další webové projekty s dubánky:

Mé nejoblíbenější dubánčí fotky

Několik mých nejoblíbenějších dubánků, kompletní galerii všech dubánčích fotek najdete na dubánčím webu.

Skočit na začátek stránky