Jaro na volné noze

JaroPoslední report z volné nohy jsem psal za leden a únor, čas trochu poskočil, takže tu teď máme další hlášení za celé jaro (březen a duben). Ač se to nezdá, tak za poslední dva měsíce se toho událo docela dosti a to na vícero frontách.

Knihy

Poslední měsíce jsem na blogu publikoval samé recenze na knihy. Tak nějak se to sešlo, že jsem se zavázal přečíst a zrecenzovat hned několik titulů. Většina je od mých oblíbených autorů, takže se to četlo a psalo samo, jen ta rána po dočtení byla krušnější.

Kraď jako umělec
Pokud chcete nějakou oddechovku, tak se inspirujte mými naposledy přečtenými knihami. Mimochodem tento přehled knih je automaticky vytvářen z mého profilu na webu databazeknih.cz. Momentálně už asi dva měsíce čtu docela zajímavou knihu Peníze nebo život. Není to nijak jednoduchá, čtivě napsaná kniha, navíc ji mám v papírové podobě, takže ji čtu pozvolna jen při cestován MHD. Proto mi to bude ještě pár dní/týdnů trvat než se tady objeví recenze.

Tablet

Bad PiggiesNáš tablet pro děti (GO Clever Tab A73) začal mít problémy – nejprve jsem nebyl schopen změnit registraci google účtu – pořád to bylo nastavený na můj osobní účet (moje chyba na začátku) a to jsem nechtěl. Nakonec jsem ho musel resetovat na tovární nastavení, abych tam mohl založit zcela nového uživatele. Tím jsem přišel o veškerý software, co jsem tam do té doby natahal, a za to mě náš syn František neměl moc rád, protože tam měl rozehraných několik her Angry Birds.

Docela mě zarazilo, že mi tam potom nešly tyto hry znovu nainstalovat a stejně tak několik dalších – stále mi to hlásilo, že moje zařízení hra nepodporuje. Nechal jsem to u ledu a moc neřešil, až tento měsíc jsem se na to vrhnul, protože Franta chtěl hrát Bad Piggies (našel to někde na YouTube) a já blbec (protože to na tabletu nefungovalo) to nainstaloval na počítači do prohlížeče Google Chrome a od té doby mi syn chtěl pořád blokovat počítač (mimochodem je to velmi povedená hra). Konečně jsem se tedy zdravě naštval, zagooglil a našel řešení – přefleshnout tam Android na novou verzi. Nejprve jsem podle oficiálního návodu zkusil oficiální image – podařilo se, ale Angry Birds a další aplikace pořád nebyly podporované, takže jsem zkusil neoficiální image a ejhle, už to šlape jak má! Jestli jsem to správně pochopil, tak tahle neoficiální verze androidu předstírá, že se jedná o jiný (lépe pordporovaný) model tabletu.

Fotobankové fórum

Několik let jsem to odkládal, ale nakonec jsem na doméně fotobanky.cz rozjel vlastní diskusní fórum o fotobankách, focení a kreslení. Důvodů bylo několik, ten hlavní byl zamořování komentářů pod články na webu o fotobankách. Velmi mile mě překvapilo, jak se fórum rozjelo (během prvních tří týdnů bylo napsáno 300 příspěvků, založeno 45 témat a zaregistrováno 42 členů). Každý den se tam diskutuje a objevují se zajímavá témata, která by mě osobně mnohdy ani nenapadla, což je naprosto skvělé. Ještě lepší ale je, že si uživatelé na fóru navzájem radí, pomáhají a odpovídají – trochu jsem se bál toho, že tam budou všichni jen psát své dotazy a já nebudu dělat nic jiného než odpovídat, odpovídat, odpovídat.

Fotobankové diskusní fórum - rady, inspirace, poradna, pokec

Jedním z prvních témat na fóru bylo domlouvání fotobankového srazu – ač spousta lidí nakonec nedorazila, akce se myslím vydařila – nakonec nás před půlnocí museli z hospůdky vyhodit. Nicméně domluvili jsme se, že takové srazy budeme pořádat častěji. Tak snad někdy v létě nebo na podzim to zase zopakujeme.

Fotobankový průzkum

Uzavřel a zpracoval jsem již třetí ročník fotobankového průzkumu – díky tomu, že jsem tam přidal pár nových otázek, jsou výsledky zase o něco zajímavější a přínosnější. Podívejte se na všeobecné výsledky včetně přehledné infografiky a pak také na podrobnější data ohledně výdělků ve fotobankách.

Infografika k fotobankovému průzkumu

Ilutrika

Ilutrika - tričko pro cyklistyMoc nových designů jsem sice nepřidal, řešil jsem spíše pár problémů s potiskem, ale i tak mi připadá, že ty nejnovější designy jsou zatím nejlepší. Už jich pár nosím přímo na sobě a pár dalších jich nosím v hlavě, jen si najít chvili času, zasednout a zrealizovat je. Prodeje jdou postupně nahoru (asi za to může hlavně výrazné oteplení – díky Oskare!)

Kolo

Konečně přišlo jaro a já začal trochu více jezdit na kole. Původně jsem se tu chtěl poptat, na jaké kolo upgradovat, kde ho koupit a na co si dát pozor. Ale nakonec jsem si poradil sám s pomocí jednoho svého kamaráda, cyklonadšence (víceméně on může za to, že jsem se zase tak rozjezdil).

Moje nové kolo

Na konci dubna jsem si tedy koupil nové kolo a hned druhý den jsem ho stihl řádně zprasit (neboli pokřtít). A mé hodnocení? Jsem jednoznačně nadšen. To kolo jezdí skoro samo – v terénu i po asfaltu. Už přemýšlím, jak začnu zase jezdit do práce na kole – jen nemám vyřešené sprchování. Nevíte o nějakých dostupných sprchách poblíž Stromovky?

Mobil

Pokud se vám zdá, že jsem trochu méně aktivní na sociálních sítích (zejména pak na Instagramu), tak je to z toho důvodu, že mi umřel mobil – usnul mi v kapse a už se neprobral. Teď je na reklamaci a já se vrátil k Nokiácké cihličce se symbianem. Je to docela nezvyk být najednou bez všech těch aplikací, které usnadňovaly život. Uvidím, zda to vydržím a nebo si koupím nějaký náhradní na překonání těch několika týdnů, kdy budu čekat na jeho návrat.

Komentáře

1
3 květen 2013, 10:45

Úplně mi uniklo fotobankové fórum, už ho mám v záložkách! :) A jinak se těším na recenzi „Peníze nebo život“ – nedávno okolo toho byla docela hádka, někdo to chválí a někdo zase zatracuje, tak jsme zvědavá! Infografika k průzkumu je boží! :)

 
2
3 květen 2013, 11:09

Upřímě, ta kniha je taková trochu jiná. Je v ní sesbíráno spousty informací, je vidět, že je za tím spousta práce, ale díky tomu je hůře čitelná, prostě není to taková ta americká motivační literatura. V něčem je skvělá, v něčem má mezery. Nicméně donutí člověka přemýšlet nad spoustou věcí, které do té doby přehlížel a bral je tak jak jsou…

 
3
3 květen 2013, 16:29

Tyjo, gratuluju k tak rychlému rozjetí fóra. Sám s tím dost zápasím na Fototipech a pořád to není ono :)

 

Přidej komentář

Pište prosím slušně, s diakritikou a k věci. Dodržujte pravidla a využijte možnosti formátování uvedená pod formulářem.

Email nebude zveřejněn

Pravidla a možnosti formátování

  • Nepoužívejte HTML značky, blog podporuje formátování texy. Nový odstavec získáte 2x odřádkováním, odkaz: "text odkazu":odkaz, **tučně**, *kurzíva*
  • Adresy začínající na http:// budou automaticky převedeny na odkazy
  • Jediné dvě povinné položky formuláře jsou Jméno a zpráva
  • Na předchozí komentáře odkazujte zápisem [2]

 

Sekce