Martin Snížek: CSS pro zelenáče

Martin Snížek: CSS pro zelenáčei

Úspěšná edice “Pro zelenáče” nakladatelství Neocortex byla doplněna dalším titulem tentokráte o kaskádových stylech, čímž navazuje na zatím předchozí zelenáčskou publikaci věnující se HTML. Díky tomu také předpokládá, že tvorbu HTML stránek má čtenář již dobře zažitou (v textu se k výkladu HTML autor vůbec nevrací), což je rozhodně chvályhodné.
Martinus - mé oblíbené online knihkupectví Martinus.cz - mé oblíbené knihkupectví s největší nabídkou knih (mají i e-booky). Navíc při nákupu nad 999 Kč je poštovné zdarma.

Celá publikace je rozdělena do dvou částí. První se věnuje naprostým základům (k čemu CSS vůbec je, jak se propojuje s kódem stránky, z čeho se skládá a jaké jsou základní atributy pro formátování písma, textu, pozadí a boxů), druhá je určena pokročilejším uživatelům (složitější selektory, počítání rozměrů, pozicování, plovoucí prvky, a další).

Pokud se vám zdá kniha zpočátku nudná a nezáživná (přece jen ty základní informace se dočtete všude), doporučuji vám její druhou část, která jde do hloubky více než by se mnohým zelenáčům líbilo a to je jedině dobře. Další plus musím přidat za nápadité a hlavně praktické příklady a ukázky, a také za slušný rejstřík, díky kterému lze knihu používat také jako referenční příručku. Mínus vidím v občasném nedostatečném popisu podpory prohlížečů u jednotlivých CSS vlastností (pokud daná vlastnost není plně podporována, mnohde se nedočtu podrobnější informace).

Sečteno a spočteno, je to publikace určená nejen pro čtení před spaním, ale i pro každodenní práci s CSS a název edice „pro zelenáče“ berte v tomto případě trochu s rezervou. I ostřílení CSS kodeři si zde něco zajímavého najdou.

Hodnocení: 10/10

Martin Snížek: CSS pro zelenáče, Neocortex 2004, 295 stran, 289 Kč, ISBN: 80–86330–14–1

Komentáře

Přidej komentář

Pište prosím slušně, s diakritikou a k věci. Dodržujte pravidla a využijte možnosti formátování uvedená pod formulářem.

Email nebude zveřejněn

Pravidla a možnosti formátování

  • Nepoužívejte HTML značky, blog podporuje formátování texy. Nový odstavec získáte 2x odřádkováním, odkaz: "text odkazu":odkaz, **tučně**, *kurzíva*
  • Adresy začínající na http:// budou automaticky převedeny na odkazy
  • Jediné dvě povinné položky formuláře jsou Jméno a zpráva
  • Na předchozí komentáře odkazujte zápisem [2]

 

Sekce