Vladislav T. Jiroušek: Jak jsem fotografoval zvířata

Vladislav T. Jiroušek: Jak jsem fotografoval zvířataZnáte to, jdete s dětmi do ZOO a plánujete co všechno nafotíte, cvakáte tam o 106, ale nakonec doma shledáte, že z výsledných fotek je jen zlomek použitelný – zjistíte, že fotit zvířata není nic triviálního.

Recenzovaná publikace by vám s focením zvířat mohla trochu pomoci – nečekejte ovšem návody krok za krokem! Kniha obsahuje asi stovku dobrých fotografií zvířat ze ZOO, volné přírody i fotoateliéru (přičemž fotek ze ZOO je asi nejvíce – není na tom nic divného neboť autorem je bývalý ředitel ZOO Jihlava), které jsou doplněny vždy krátkým povídáním popisující jak fotografie vznikala. Někdy se dozvíte, jak nevhodné byly podmínky, jindy malý tip nebo upozornění na chyby na snímku, bez kterých by byl výsledek mnohem lepší. Kniha je spíše beletrií s kvalitními fotografiemi než odborná publikace.

Myslím, že po prostudování knihy budete mít větší šanci na lepší fotky zvířat. Ale bohužel vždy bude mnohem více záležet na světle, prostředí, kouzlu okamžiku a hlavně na fotografovaných zvířatech.

Hodnocení: 8/10

Vladislav T. Jiroušek: Jak jsem fotografoval zvířata; ZonerPress 2006, 144 stran, 360 Kč, ISBN: 80–86815–34-X

Petr Václavek

Zobrazit příspěvky od Petr Václavek
Grafik na volné noze, kterého živí kreslení pro zahraniční microstock fotobanky, příležitostný fotograf, tvůrce dubánků, velký lenoch, čajopijec, a vášnivý čtenář.

1 Komentář

 1. Jendoslav
  6. 2. 2019

  Toto opravdu bolí. Prosím o opravu textu a následně klidně o smazání mého komentáře.

  ZOO je tak leda zkratka pro Základní odborovou organizaci. Pokud píšeme o konkrétní zahradě, tak vždy velké Z a dvě malá o. Př: Půjdeme do Zoo Praha vyfotit slona. A pokud píšeme o nespecifikované zahradě, tak vše malé. Př: Slony můžeme vyfotit v zoo.

  H.

  Odpovědět

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Skočit na začátek stránky