Doug Sahlin: Digitální fotografie rychlými kroky

Doug Sahlin: Digitální fotografie rychlými krokyCože, vy ještě nemáte digitál? A chtěli byste? Aha, vy nevíte jaký a jak to pak používat. No tak zkuste recenzovanou publikaci – nejen že vám pomůže (alespoň zhruba) poradit, který digitální přístroj by byl pro vás ten správný, ale ukáže vám i jak s ním pracovat a jak jej využívat tak, abyste z něj dostali co nejvíce.

Na více než dvouset barevných stránkách vám autor názorně ukáže jak komponovat, využívat jednotlivé režimy focení, fotit krajinu, lidi a další témata. Poradí také jak po zhotovení snímku v přístroji jej ještě vylepšit v grafickém programu a co dalšího s ním dále provést.

Kniha je poměrně přehledná, každá kapitola má na začátku stručný přehled, co se v ní dočtete a výklad je doplněn o mnoho zajímavých tipů a upozornění. Škoda jen, že tyto publikace musí být poměrně obecné, neb popisují práci s „obecným“ a nikoliv konkrétním digitálním fotoaparátem. Nicméně věřím, že pokud s digitálem začínáte, bude vám publikace užitečným průvodcem.

Hodnocení: 9/10

Doug Sahlin: Digitální fotografie rychlými kroky; Grada 2005, 228 stran, 299 Kč, ISBN: 80–247–1089–7

Petr Václavek

Zobrazit příspěvky od Petr Václavek
Grafik na volné noze, kterého živí kreslení pro zahraniční microstock fotobanky, příležitostný fotograf, tvůrce dubánků, velký lenoch, čajopijec, a vášnivý čtenář.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Skočit na začátek stránky