Roman Soukup: Začínáme fotografovat digitálně

Roman Soukup: Začínáme fotografovat digitálněUvažujete-li o přechodu z analogového na digitální foto přístroj, mohla by se vám hodit recenzovaná publikace. I když po pravdě řečeno je víceméně stejná (v něčem horší, v něčem lepší) jako kvanta obdobných knih na toto téma – popisuje výhody digitálu, snaží se poradit s jeho výběrem (subjektivní autorovy rady mi připadají trochu mimo – směřují spíše k drahým zrcadlovkám, které pro začátečníky nejsou to pravé), vysvětluje jeho technické parametry, seznamuje s příslušenstvím, radí s expozicí, kompozicí a v závěru uvádí několik praktických příkladů. Tedy víceméně standardní obsah – nezklame, ale ani nepřekvapí.

Hodnota knihy by se dala zvýšit přidáním několika odkazů na web (například na stránky zabývající se kvalitními recenzemi digitálních fotoaparátů), případně na fotograficky zaměřené weby. Také je trochu zarážející, že v publikaci není popsáno, jak si z digitálních snímků vytvoří uživatel papírové fotografie. Na druhou stranu se mi velmi líbily praktické ukázky, ale i ty by se daly vylepšit o více konkrétních snímků.

Jak už jsem naznačil výše, jedná se o průměrnou knihu pro začátečníky, kteří přemýšlí o koupi digitálního fotoaparátu.

Hodnocení: 6/10

Roman Soukup: Začínáme fotografovat digitálně; Grada 2004, 115 stran, 129Kč, ISBN: 80–247–0997-X

Petr Václavek

Zobrazit příspěvky od Petr Václavek
Grafik na volné noze, kterého živí kreslení pro zahraniční microstock fotobanky, příležitostný fotograf, tvůrce dubánků, velký lenoch, čajopijec, a vášnivý čtenář.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Skočit na začátek stránky