Ken Milburn: Mistrovství digitální fotografie – techniky profesionálů pro každého fotografa

Ken Milburn: Mistrovství digitální fotografie – techniky profesionálů pro každého fotografaLetos pod stromečkem jste konečně našli digitální fotoaparát, nacvakali jste pár záběrů, nechali si udělat fotky a nyní zjišťujete, že to není ono? Že na internetu jste viděli mnohem lepší a kvalitnější snímky od amatérů, jako jste vy? A teď si myslíte, že to je špatným foťákem?

Nehažte foťák do žita, podle mého názoru se kvalita fotoaparátu promítá do kvality snímků jen minimálně. Většinou za to může fotograf. Chcete-li tedy vylepšit svou práci s fotoaparátem a navíc ještě dodat vašim snímkům šmrnc ve Photoshopu, poohlédně se po dobré literatuře – třeba zrovna po níže recenzované.

Asi čtvrtina této knihy se zabývá vlastním focením (teorie, pracovní postupy, tipy na lepší záběry) a zbytek je zaměřen na dodatečné úpravy ve Photoshopu – základní korekce, speciální efekty, retuš, koláž, tisk, prezentace a další. Ovšem v publikaci není řeč jen o Photoshopu, autor ukazuje i použití jiných programů a filtrů (bohužel ne vždy se jedná o freeware).

Pevně věřím, že pokud pečlivě prostudujete tuto knihu a budete alespoň trochu používat uvedené postupy, budou vaše snímky mnohem lepší.

Hodnocení: 10/10

Ken Milburn: Mistrovství digitální fotografie – techniky profesionálů pro každého fotografa; CPress 2005, 477 stran, 590 Kč, ISBN: 80–251–0642-X

Petr Václavek

Zobrazit příspěvky od Petr Václavek
Grafik na volné noze, kterého živí kreslení pro zahraniční microstock fotobanky, příležitostný fotograf, tvůrce dubánků, velký lenoch, čajopijec, a vášnivý čtenář.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Skočit na začátek stránky