Jack Davis & Ben Willmore: Photoshop velká kniha úprav digitální fotografie

Jack Davis & Ben Willmore: Photoshop velká kniha úprav digitální fotografieFotografy lze obecně rozdělit na několik skupin. Jedno z možných kriterií dělení je zda uznávají či neuznávají digitální zásahy do již vytvořené fotografie – jednoduše řečeno, jedna skupina zavrhuje retušování a vylepšování fotografií v grafických editorech (řkouce, že výsledkem už není fotografie, ale obrázek) a druhá jej naopak uznává a používá.

Patříte-li do druhé skupiny, bude se vám určitě líbit publikace nakladatelství Zoner Press, která vás naučí základní úpravy fotografií v Adobe Photoshopu (práce s RAW, dávkové zpracování, nastavení a optimalizace, retušování, opravy, vylepšování portrétů, úpravy barev, umělecké efekty a další).

Kniha je velmi dobře použitelná a přehledná – částečně díky tomu, že je celá tištěná na barevném papíře a částečně díky tomu, že obsahuje více obrázků než textu.

Chcete-li své digitální fotografie vylepšit za pomoci Photoshopu, pak klidně šáhněte po této knize, určitě v ní najdete nejen potřebné postupy, ale i několik fíglů o kterých jste dříve nevěděli.

Hodnocení: 9/10

Jack Davis & Ben Willmore: Photoshop velká kniha úprav digitální fotografie; Zoner press 2005; 271 stran, 370 Kč, CD, ISBN: 80–86815–26–9

Petr Václavek

Zobrazit příspěvky od Petr Václavek
Grafik na volné noze, kterého živí kreslení pro zahraniční microstock fotobanky, příležitostný fotograf, tvůrce dubánků, velký lenoch, čajopijec, a vášnivý čtenář.

1 Komentář

  1. Daus
    7. 10. 2006

    Podle hodnocení vypadá velmi dobře

    Odpovědět

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Skočit na začátek stránky