Robert Thompson: Naučte se fotografovat dobře makro a detail

Robert Thompson: Naučte se fotografovat dobře makro a detailJste vlastníkem fotografického přístroje (je jedno zda digitálního, či analogového) a už nevíte co byste vyfotili, takže jej používáte jen na dovolené? Rada je snadná – podívejte se pořádné kolem sebe a zaměřte se na detaily – používejte makro režim! Zjistíte, že vůkol je spousta prťavých, ale o to zajímavějších objektů, které na fotce vypadají více než dobře.

Konečně stačí si prolistovat recenzovanou publikaci – najdete v ní spoustu výborných fotografií. Navíc jako bonus k těmto fotkám dostanete i výklad pojednávající o profesionálním vybavení pro makrofotografii a také praktické rady pro focení.

Zmíněné povídání o technice je spíše pro profesionály (ceny uváděných přístrojů se pohybují v řádech 50 – 100 tisíc, a to bez nezbytného příslušenství jako jsou objektivy) a majitele zrcadlovek, začátečníci si z textu mnoho poznatků neodnesou. Ale inspiraci pro makro focení si ve fotografiích v knize uvedených najde jistě každý.

Hodnocení: 8/10

Robert Thompson: Naučte se fotografovat dobře makro a detail; Zoner Press 2006, 159 stran, 360 Kč, ISBN:80–86815–35–8

Petr Václavek

Zobrazit příspěvky od Petr Václavek
Grafik na volné noze, kterého živí kreslení pro zahraniční microstock fotobanky, příležitostný fotograf, tvůrce dubánků, velký lenoch, čajopijec, a vášnivý čtenář.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Skočit na začátek stránky