Milan Blšťák: Příběhy (ne)obyčejné makro fotografie Milana Blštáka

Milan Blšťák: Příběhy (ne)obyčejné makro fotografie Milana BlštákaNěkdy dříve se zde objevila recenze na knihu Makro a detail, která popisovala technické aspekty focení makra. Kniha recenzovaná v tomto článku je velmi volným pokračováním, ovšem od úplně jiného autora. Je to v podstatě čistě inspirativní kniha, neboť obsahuje makro snímky z přírody a k nim volné povídání o tom, jak vznikaly.

Bohužel se v ní nedozvíte nic o technice a vybavení, autor vám ani nic moc konkrétního neporadí, pouze vypráví krátké příběhy, které s k jednotlivým fotkám vážou – kdyby tam psal básničky, tak vyznění knihy vyjde téměř nastejno.

Pokud jste fandové do kapiček, sněhových krystalů a detailů květin, pak je kniha pro vás jako stvořená. Pokud se ale chcete naučit lépe fotit makro, tak zde najdete pouze inspiraci CO fotit a nikoliv rady JAK fotit.

Hodnocení: 5/10

Milan Blšťák: Příběhy (ne)obyčejné makro fotografie Milana Blštáka; Zoner Press 2006, 139 stran, 360 Kč, ISBN: 80–86815–36–6

Petr Václavek

Zobrazit příspěvky od Petr Václavek
Grafik na volné noze, kterého živí kreslení pro zahraniční microstock fotobanky, příležitostný fotograf, tvůrce dubánků, velký lenoch, čajopijec, a vášnivý čtenář.

3 Komentáře

 1. Milan Kryl
  4. 4. 2007

  Nevím, ale ona taky o sobě nic takového neříká, že by se tě snažila makro naučit ne? 🙂 Kvůli tomu bych jí jen pětku nedával…

  Odpovědět
 2. Petr Václavek
  5. 4. 2007

  [1] To uznávám, ale počet bodů je i za ty fotografie. Nepřišly mi nějak převratné, ostatní knihy na podobné téma obsahují lepší kousky.

  Odpovědět
 3. Jirka
  18. 4. 2007

  Mě se ty fotky docela líbí, ale celou knihu bych si kvůli tomu nekupoval.

  Odpovědět

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Skočit na začátek stránky