Adobe Illustrator tutoriály - Leden

Lednové tutoriály pro Adobe IllustratorPrvní měsíc nového roku je za námi a tak přišel čas podívat se, jaké nové tutoriály se nám urodily na internetu. Popravdě nebylo jich málo, na své si přijdou jak začátečníci, tak pokročilí. Mě nejvíce zaujaly tutoriály pro tablet a pak článek o tvorbě ikon pro návrh uživatelského rozhraní.

ilustrator.cz web o Adobe Illustratoru a vektorové grafice Na adrese ilustrator.cz jsem spustil nový web o Adobe Illustrátoru a tvorbě vektorové grafiky (včetně diskuzního fóra), který pravidelně zásobuji novými tutoriály, tipy, triky a odkazy na zajímavé zdroje, které by se vám při práci mohly hodit.

3 šikovné pluginy pro Adobe Illustrator

3 pluginy pro Illustrator

Na blogu služby iSyndica (což je skvělý online nástroj na nahrávání fotek a ilustrací na vícero fotobank – další informace viz moje recenze: iSyndica – pomocník pro snadný upload fotek na více fotobank) se objevil článek o několika šikovných pluginech. Jde zejména o plugin pro hledání otevřených cest (a dalších objektů), plugin pro zavření otevřených cest (některé fotobanky nepřijímají ilustrace s otevřenými cestami) a plugin pro tvorbu siluet. Osobně mě nejvíce zaujal ten poslední, ale jeho cena mě tedy moc nenadchla.

Odkaz na tutoriál: Useful Plugins for Illustrator CS2/CS3

20 tutoriálů pro začátečníky

Tutoriály na vektorovou grafiku pro začátečníky

Blog Spoon Graphics zveřejnil seznam dvaceti výborných tutoriálů pro začátečníky. Najdete tam jak jednoduché postupy tak celé online učebnice, které by vás měly naučit ovládat Adobe Illustrator během třiceti dnů.

Odkaz na tutoriál: 20 Basic Illustrator Tutorials Every Beginner Should See

35 tutoriálů a návodů pro práci s Wacom tabletem

Návody pro tablet Wacom

V tomto případě se nejedná čistě o tutoriály pro Illustrator, ba dokonce těch pro Photoshop je v tomto článku většina, ale to nevadí. Důležité je, že všechny se věnují použití tabletu značky Wacom (jehož jsem také majitelem). V Illustratoru jej moc nepoužívám, ale po přečtení několika tutoriálů jej určitě zase opráším a vyzkouším.

Odkaz na tutoriál: 35 Tutorials and Guides for Working With Wacom Tablets

Jak nakreslit zvuk

Jak se kreslí zvuk

Jednoduchý tutoriál, jak se dá pomocí scribble efektu nakreslit zvuk. Už nejdenou jsem něco takového potřeboval a zatím vždy jsem to kreslil od ruky (příště už snad na to použiju tento šikovný fígl).
Odkaz na tutoriál: Create Audio Waveforms with the Scribble Effect

Jak vytvořit styl napodobující chromovaný povrch

Chromovaný styl

Opět nic složitého, ale výsledek vypadá docela dobře a styl lze uložit a následně použít i na další objekty. Líbí se mi, co vše lze při tvoření nového stylu použít – hodně vyčerpávající tutoriál jsem zde uváděl minulý měsíc – viz Adobe Illustrator tutoriály – Prosinec

Odkaz na tutoriál: Create An Editable Metal Type Treatment

Ikony pro návrh grafického rozhraní

Ikony pro návrh GUI

Posledním lednovým tutoriálem bude spíše obsáhlý článek o tom, jak Václav Krejčí (až teď jsem si všiml, že se jedná o českého autora!) vytvářel ikonky použitelné při navrhování GUI (grafického uživatelského rozhraní). Doporučuji minimálně prohlédnout, musela to být hodně náročná práce.

Odkaz na tutoriál: The Making of GUI Design Icons Font

Komentáře

1
Jirka
16 únor 2010, 02:37

Dobrý den,
také mě zaujal plug-in pro tvorbu siluet, ale bohužel jsem nepřišel na to, jak jej použít. Zkoušel jste jej? Mohl byste mi prosím poradit, pakliže máte s tímto plug-inem nějakou zkušenost? Stáhl jsem si jejich 15cti denní verzi na vyzkoušení, ale na funkci nemohu přijít…

Děkuji.

 
2
Rena
16 prosinec 2010, 12:05

Hezky den,
neuvazujete o tutorialu – jak pracovat s pruhlednosti? Divala jsem se na nektere vase illustrace na Shutterstocku napr.http://www­.shutterstock­.com/pic-64557070/stock-vector-new-years-card-with-back-light-and-place-for-your-text.html
Opravdu moc hezke ;)

 

Přidej komentář

Pište prosím slušně, s diakritikou a k věci. Dodržujte pravidla a využijte možnosti formátování uvedená pod formulářem.

Email nebude zveřejněn

Pravidla a možnosti formátování

  • Nepoužívejte HTML značky, blog podporuje formátování texy. Nový odstavec získáte 2x odřádkováním, odkaz: "text odkazu":odkaz, **tučně**, *kurzíva*
  • Adresy začínající na http:// budou automaticky převedeny na odkazy
  • Jediné dvě povinné položky formuláře jsou Jméno a zpráva
  • Na předchozí komentáře odkazujte zápisem [2]

 

Sekce