Adobe Illustrator tutoriály – Leden

Lednové tutoriály pro Adobe IllustratorPrvní měsíc nového roku je za námi a tak přišel čas podívat se, jaké nové tutoriály se nám urodily na internetu. Popravdě nebylo jich málo, na své si přijdou jak začátečníci, tak pokročilí. Mě nejvíce zaujaly tutoriály pro tablet a pak článek o tvorbě ikon pro návrh uživatelského rozhraní.

3 šikovné pluginy pro Adobe Illustrator

3 pluginy pro Illustrator

Na blogu služby iSyndica (což je skvělý online nástroj na nahrávání fotek a ilustrací na vícero fotobank – další informace viz moje recenze: iSyndica – pomocník pro snadný upload fotek na více fotobank) se objevil článek o několika šikovných pluginech. Jde zejména o plugin pro hledání otevřených cest (a dalších objektů), plugin pro zavření otevřených cest (některé fotobanky nepřijímají ilustrace s otevřenými cestami) a plugin pro tvorbu siluet. Osobně mě nejvíce zaujal ten poslední, ale jeho cena mě tedy moc nenadchla.

Odkaz na tutoriál: Useful Plugins for Illustrator CS2/CS3

20 tutoriálů pro začátečníky

Tutoriály na vektorovou grafiku pro začátečníky

Blog Spoon Graphics zveřejnil seznam dvaceti výborných tutoriálů pro začátečníky. Najdete tam jak jednoduché postupy tak celé online učebnice, které by vás měly naučit ovládat Adobe Illustrator během třiceti dnů.

Odkaz na tutoriál: 20 Basic Illustrator Tutorials Every Beginner Should See

35 tutoriálů a návodů pro práci s Wacom tabletem

Návody pro tablet Wacom

V tomto případě se nejedná čistě o tutoriály pro Illustrator, ba dokonce těch pro Photoshop je v tomto článku většina, ale to nevadí. Důležité je, že všechny se věnují použití tabletu značky Wacom (jehož jsem také majitelem). V Illustratoru jej moc nepoužívám, ale po přečtení několika tutoriálů jej určitě zase opráším a vyzkouším.

Odkaz na tutoriál: 35 Tutorials and Guides for Working With Wacom Tablets

Jak nakreslit zvuk

Jak se kreslí zvuk

Jednoduchý tutoriál, jak se dá pomocí scribble efektu nakreslit zvuk. Už nejdenou jsem něco takového potřeboval a zatím vždy jsem to kreslil od ruky (příště už snad na to použiju tento šikovný fígl).
Odkaz na tutoriál: Create Audio Waveforms with the Scribble Effect

Jak vytvořit styl napodobující chromovaný povrch

Chromovaný styl

Opět nic složitého, ale výsledek vypadá docela dobře a styl lze uložit a následně použít i na další objekty. Líbí se mi, co vše lze při tvoření nového stylu použít – hodně vyčerpávající tutoriál jsem zde uváděl minulý měsíc – viz Adobe Illustrator tutoriály – Prosinec

Odkaz na tutoriál: Create An Editable Metal Type Treatment

Ikony pro návrh grafického rozhraní

Ikony pro návrh GUI

Posledním lednovým tutoriálem bude spíše obsáhlý článek o tom, jak Václav Krejčí (až teď jsem si všiml, že se jedná o českého autora!) vytvářel ikonky použitelné při navrhování GUI (grafického uživatelského rozhraní). Doporučuji minimálně prohlédnout, musela to být hodně náročná práce.

Odkaz na tutoriál: The Making of GUI Design Icons Font

Petr Václavek

Zobrazit příspěvky od Petr Václavek
Grafik na volné noze, kterého živí kreslení pro zahraniční microstock fotobanky, příležitostný fotograf, tvůrce dubánků, velký lenoch, čajopijec, a vášnivý čtenář.

2 Komentáře

 1. Jirka
  16. 2. 2010

  Dobrý den,
  také mě zaujal plug-in pro tvorbu siluet, ale bohužel jsem nepřišel na to, jak jej použít. Zkoušel jste jej? Mohl byste mi prosím poradit, pakliže máte s tímto plug-inem nějakou zkušenost? Stáhl jsem si jejich 15cti denní verzi na vyzkoušení, ale na funkci nemohu přijít…

  Děkuji.

  Odpovědět
 2. Rena
  16. 12. 2010

  Hezky den,
  neuvazujete o tutorialu – jak pracovat s pruhlednosti? Divala jsem se na nektere vase illustrace na Shutterstocku napr.http://www­.shutterstock­.com/pic-64557070/stock-vector-new-years-card-with-back-light-and-place-for-your-text.html
  Opravdu moc hezke 😉

  Odpovědět

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Skočit na začátek stránky