Vladislav T. Jiroušek: Jak jsem fotografoval zvířata

Vladislav T. Jiroušek: Jak jsem fotografoval zvířataZnáte to, jdete s dětmi do ZOO a plánujete co všechno nafotíte, cvakáte tam o 106, ale nakonec doma shledáte, že z výsledných fotek je jen zlomek použitelný – zjistíte, že fotit zvířata není nic triviálního.

Martinus - mé oblíbené online knihkupectví Martinus.cz - mé oblíbené knihkupectví s největší nabídkou knih (mají i e-booky). Navíc při nákupu nad 999 Kč je poštovné zdarma.

Recenzovaná publikace by vám s focením zvířat mohla trochu pomoci – nečekejte ovšem návody krok za krokem! Kniha obsahuje asi stovku dobrých fotografií zvířat ze ZOO, volné přírody i fotoateliéru (přičemž fotek ze ZOO je asi nejvíce – není na tom nic divného neboť autorem je bývalý ředitel ZOO Jihlava), které jsou doplněny vždy krátkým povídáním popisující jak fotografie vznikala. Někdy se dozvíte, jak nevhodné byly podmínky, jindy malý tip nebo upozornění na chyby na snímku, bez kterých by byl výsledek mnohem lepší. Kniha je spíše beletrií s kvalitními fotografiemi než odborná publikace.

Myslím, že po prostudování knihy budete mít větší šanci na lepší fotky zvířat. Ale bohužel vždy bude mnohem více záležet na světle, prostředí, kouzlu okamžiku a hlavně na fotografovaných zvířatech.

Hodnocení: 8/10

Vladislav T. Jiroušek: Jak jsem fotografoval zvířata; ZonerPress 2006, 144 stran, 360 Kč, ISBN: 80–86815–34-X

Komentáře

1
Jendoslav
6 únor 2019, 16:52

Toto opravdu bolí. Prosím o opravu textu a následně klidně o smazání mého komentáře.

ZOO je tak leda zkratka pro Základní odborovou organizaci. Pokud píšeme o konkrétní zahradě, tak vždy velké Z a dvě malá o. Př: Půjdeme do Zoo Praha vyfotit slona. A pokud píšeme o nespecifikované zahradě, tak vše malé. Př: Slony můžeme vyfotit v zoo.

H.

 

Přidej komentář

Pište prosím slušně, s diakritikou a k věci. Dodržujte pravidla a využijte možnosti formátování uvedená pod formulářem.

Email nebude zveřejněn

Pravidla a možnosti formátování

  • Nepoužívejte HTML značky, blog podporuje formátování texy. Nový odstavec získáte 2x odřádkováním, odkaz: "text odkazu":odkaz, **tučně**, *kurzíva*
  • Adresy začínající na http:// budou automaticky převedeny na odkazy
  • Jediné dvě povinné položky formuláře jsou Jméno a zpráva
  • Na předchozí komentáře odkazujte zápisem [2]

 

Sekce