Julie Adair King: Upravujeme digitální fotografii ve Photoshopu

Julie Adair King: Upravujeme digitální fotografii ve PhotoshopuPamatuji si na doby, kdy jsem koukal svému otci přes rameno, když v koupelně vyráběl z nafocených filmů papírové zvětšeniny. Byl to takový malý zázrak – vývojka, ustalovač, zvětšovák, osvícení negativu, vývojka, ustalovač, vyprání ve vodě, sušení a leštění výsledné fotky (snad jsem si to zapamatoval správně). Moje děti už něco takového asi nezažijí. Ale místo toho se můžou dívat na jiné – digitální – zázraky: na začátku je nic moc digitální snímek, pak se otevře ve Photoshopu, udělá se několik úprav (úrovně, křivky, posun barev, ořez, vyhlazení, doostření, retuš) a z tiskárny vyleze perfektní krásně barevná fotka, jak „ze žurnálu“. Takže když se to vezme kolem a kolem, moc se toho nezměnilo – jen místo temné komory, chemikálií a mechanických přístrojů se používá výpočetní digitální komora zvaná počítač a grafický program (většinou Adobe Photoshop).

Martinus - mé oblíbené online knihkupectví Martinus.cz - mé oblíbené knihkupectví s největší nabídkou knih (mají i e-booky). Navíc při nákupu nad 999 Kč je poštovné zdarma.

Pokračování naleznete na webu Interval.cz, pro který byla recenze napsána.

Související články

Komentáře

1
26 únor 2007, 14:45

To je pravda, dřív se experimentovalo v komoře , teď se experimentuje na židli u počítače… :)

 
2
26 únor 2007, 16:08

Můj taťka má komoru stále funkční a když to mohu porovnávat, tak udělat si svoje fotky opravdu stojí za to. Ale finančně to teď vychází úplně blbě, navíc dělat barevné fotky je odrb (černobílé jsou v pohodě).

 
3
26 únor 2007, 16:15

Každopádně pro takové levoruké lidi jako jsem já, je jediné štěstí že může dělat všechno na PC.

 
4
Mathias Kodlodot
26 únor 2007, 18:30

Ahoj, mám jednu technickou. Na RSS používám čtečku od googla http://www.go­ogle.com/reader/

Mám „předplaceno“ :-) http://petr.va­clavek.com/?… a kvalita češtiny je jakási pofidérní.. Dalo by se říct že je to i dost nečitelné. Poslední čitelný je – Nová reference: Katedra…

 
5
26 únor 2007, 19:47

fotochemicka cesta vzniku fotografii ma tu vyhodu, ze jde vyvolavat treba na barytonove papiry, na kterych fotky vypadaj spickove, ty z minilabu ani inkoustovky nelezou. Ale stejne radeji klikam nez se patlu s chemii :)

 

Přidej komentář

Pište prosím slušně, s diakritikou a k věci. Dodržujte pravidla a využijte možnosti formátování uvedená pod formulářem.

Email nebude zveřejněn

Pravidla a možnosti formátování

  • Nepoužívejte HTML značky, blog podporuje formátování texy. Nový odstavec získáte 2x odřádkováním, odkaz: "text odkazu":odkaz, **tučně**, *kurzíva*
  • Adresy začínající na http:// budou automaticky převedeny na odkazy
  • Jediné dvě povinné položky formuláře jsou Jméno a zpráva
  • Na předchozí komentáře odkazujte zápisem [2]

 

Sekce