NexusFont - skvělý font manager

NexusFontKdyž jsem začal více tvořit grafiku, začal jsem potřebovat více a více fontů a začal jsem mít pomalejší a pomalejší systém a čím dál větší bordel ve fontech. Nakonec jsem si řekl dost a začal jsem hledat pořádný font manager.

Nějakou dobu jsem si vystačil s jednoduchým ListFontem, který jsem používal pro rychlé vyhledání ideálního písma pro daný text. Později, když už bylo fontů mnohem více, už mi nestačil.

Hry pro děti na tablet s Androidem?

Hry na Android pro dětiNa začátku května jsem ze svých návštěvníků tahal rozumy ohledně tabletu pro děti, dnes už tablet mám a potřeboval doporučit vhodné výukové programy a logické hry pro 5leté a 2leté děti. Máte pro mě nějaká doporučení? Co hrají vaše děti?

Adobe Creative Suite 3

Adobe Creative Suite 3Adobe po spojení s Macromedií konečně sloučila balíky aplikací obou výrobců do jednoho společného, který by měl obsahovat vše, co webdesignér ke své práci potřebuje. Posuďte sami dle obsahu balíku „Adobe Creative Suite 3 Web Premium“, jehož beta verze je předmětem následujícího člán­ku

Macromedia Studio 8 – nová verze profesionálních nástrojů pro tvorbu webu

Macromedia Studio 8 – nová verze profesionálních nástrojů pro tvorbu webu Macromedia Studio je jeden z nejlepších (osobně si myslím, že přímo nejlepší) vývojových prostředků pro tvorbu webových stránek. Na profesionální úrovni v něm připravíte grafiku pro web (Fireworks), vytvoříte stránky (Dreamweaver), doplníte je o flashové animace či aplikace (Flash) a poté je můžete i snadno aktualizovat (Contribute). Od půlky srpna je v prodeji jeho nová – již osmá – verze, které se v následující recenzi podíváme na zoubek.

Novinky v Macromedia Studiu 8 aneb co bylo na Macromedia Day 2005

Macromedia studio 8Včera jsem se zůčastnil konference Macromedia Day 2005, která byla určena k představení nové verze Macromedia Studia. Přednášející několikráte zopakoval, že vývojáři věnovali hodně času nasloucháním uživatelům a podle toho pozměnili nejen prostředí, ale i obsah celého balíku.

SubmitWolf Enterprise (verze 6.02)

Znáte to, vytvoříte si úplně nové stránky, vystavíte si je na Internetu a čekáte na příval návštěvníků… a ono nic. Je to tím, že adresa vašich stránek není nikde uvedená a nikdo, kromě vás, ji nezná a nemůže ji tedy navštívit. A tak vám nezbude nic jiného než zasednout k počítači připojenému na Internet a adresu uveřejnit – zapsat ji do všech možných katalogových a fulltextových vyhledávacích systémů – čím jich bude více, tím lépe. Čeká vás tedy několikahodinová nudná práce. Pokud jste líní, můžete použít několik málo internetových služeb, které provedou registraci na pár (jednotky až desítky) nejznámějších serverů za vás, ovšem kvalita a úspěšnost není vysoká. Dalším řešením je použít software – například Submit Wolf. O tom, jak je úspěšný, se dozvíte v této recenzi.

MP3Info Shell Extension

Jak už lze z názvu usuzovat, tato aplikace rozšíří možnosti vašeho systému o zobrazování informací o souborech typu MP3. Konkrétně řečeno, přidá novou záložku „MP3 Info“ do dialogu vlastností souboru (ten získáte například tak, že v průzkumníkovi kliknete pravým tlačítkem myši na soubor a zvolíte poslední položkou ve zobrazeném kontextovém menu – „vlastnosti“. A také umožní, že po najetí myši nad MP3 soubor se zobrazí bublina obsahující informace z ID3 tagu o MP3 souboru: Název skladby, autor, název alba, rok vydání, žánr, číslo skladby, velikost, délka, bitrate a další. Ty samé informace naleznete v již zmíněné nové záložce vlastností, ovšem s tím rozdílem, že je můžete editovat – vymazat, případně doplnit a uložit.

ListFonts 1.21 - přehled fontů

ListFonts je jednoduchá aplikace určená pro usnadnění výběru vhodného fontu. Bude se vám hodit při výběru fontu a to nejen ve Wordu, ale hlavně při návrhu a tvorbě log, plakátů či jiných grafických kreací. V podstatě umí jen jednu věc, ale zato perfektně – zobrazit fonty. Ty můžou být nainstalované na vašem počítači, ale také se můžou nacházet na CD (tím pádem si nemusíte jejich instalací zbytečně zaplácávat systém, ale nainstalujete si pouze vámi vybrané písmo).

CodeConv 2.7 - konverze češtiny

Jan Hus obohatil jazyk český o diakritiku, která již několik let dělá neplechu při zpracování na počítačích (však byl za to také po právu upálen!). A aby těch problémů nebylo málo, existuje v počítačovém světě několik různých kódování češtiny. Takže se každý uživatel dříve či později dostane do situace, kdy má soubor v jiném kódování než by potřeboval. A to ať již se jedná o webové stránky, email který mu někdo přeposlal a nebo starší textový soubor s již nepoužívaným kódováním. Právě v tu chvíli se mu bude hodit konvertor. Jejich vyčerpávající přehled naleznete na adrese http://vorisek­d.wz.cz/test.htm.

Name It 4.0 - hromadné přejmenovávání souborů

Při úklidu dat na disku (a zejména před jejich vypálením na CD) se často potýkáte se spoustou souborů a adresářů, které musíte přejmenovat, aby byly přehledné a aby jste později pochopili o co jde. Jako příklad můžu uvést kompilace MP3 skladeb (track56.mp3) nebo obrázky z vašeho digitálního fotoaparátu (P5140015.jpg) – z jejich názvů určitě moc moudří nejste.

 

Sekce