MP3Info Shell Extension

Jak už lze z názvu usuzovat, tato aplikace rozšíří možnosti vašeho systému o zobrazování informací o souborech typu MP3. Konkrétně řečeno, přidá novou záložku „MP3 Info“ do dialogu vlastností souboru (ten získáte například tak, že v průzkumníkovi kliknete pravým tlačítkem myši na soubor a zvolíte poslední položkou ve zobrazeném kontextovém menu – „vlastnosti“. A také umožní, že po najetí myši nad MP3 soubor se zobrazí bublina obsahující informace z ID3 tagu o MP3 souboru: Název skladby, autor, název alba, rok vydání, žánr, číslo skladby, velikost, délka, bitrate a další. Ty samé informace naleznete v již zmíněné nové záložce vlastností, ovšem s tím rozdílem, že je můžete editovat – vymazat, případně doplnit a uložit.

MP3Info Shell Extension

K čemu že je vám to dobré? Inu pokud nemáte hudební soubory dobře pojmenované, ale používáte v jejich názvech jen čísla skladeb, pak po najetí myši zjistíte o jaké skladby se jedná a to bez nutnosti jejich přehrávání (údaje musí být uloženy ID3 tagu MP3 souboru, aplikace bohužel nespolupracuje s CDDB databází na internetu). Navíc některé hardwarové MP3 přehrávače zobrazují na displeji pouze informace z ID3 tagu a tak pokud chcete vidět, co právě přehráváte, musíte ID3 tag vyplnit (třeba tímto programem).

MP3Info Shell Extension

Aplikace je distribuovaná netypicky v podobě dll knihovny a instalačního souboru Mp3info.inf. Nainstalujete ji tak, že kliknete pravým tlačítkem myši na soubor Mp3info.inf a ve zobrazené kontextové nabídce zvolíte položku „nainstalovat“.

Petr Václavek

Zobrazit příspěvky od Petr Václavek
Grafik na volné noze, kterého živí kreslení pro zahraniční microstock fotobanky, příležitostný fotograf, tvůrce dubánků, velký lenoch, čajopijec, a vášnivý čtenář.

2 Komentáře

 1. vfb
  11. 5. 2005

  je to sice pěkný, ale kolik lidí (kteří budou schopní program nainstalovat) používá průzkumník? pár možná, ale tipuji, že více bude těch, kteří používají nějaký OPRAVDOVÝ file manager jako total commander, FAR, servant salamander BTW: pro tiotala je taky podobný plugin

  Odpovědět
 2. Petr Václavek
  11. 5. 2005

  No ja myslim, ze to funguje i v techto programech (jsem o tom presvedcen minimalne u TC – jeste to doma overim) – pokud tedy u souboru zobrazuji systemovou kontextovou nabidku (ty hinty ale uz asi nezobrazuji).

  Odpovědět

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Skočit na začátek stránky