EyeDropper – kapátko pro webdesignery

Mezi potřebné nástroje webdesignera patří kapátko pro zjištění barvy kdekoliv na obrazovce.

Já používám Eyedropper 4.0, který si můžete stáhnout z adresy http://eyedrop­per.inetia.com/. Program nejen že umožňuje zjistit barvu, která se nachází pod kurzorem, ale navíc funguje jako lupa – zobrazuje několikanásobně zvětšenou oblast v okolí kurzoru myši (míru zvětšení lze nastavit) a tak si můžete ukazatel myši přesne zaměřit na pixel, jehož barvu chcete zjistit. Jednotlivé složky barvy (RGB) se zobrazí v okně aplikace a její kód lze uložit do schránky v šesti ruzných formátech. Okno s lupou a informacemi může volně„plavat“ za kurzorem a nebo si jej můžete ukotvit kdekoliv na obrazovce.

image

Další funkcí, kterou disponuje je snímání obrazovky. Osobně me ale velmi potěšila možnost ovládání klávesovými zkratkami – zobrazení/schování, Ctrl+C pro uložení barvy do schránky a

Petr Václavek

Zobrazit příspěvky od Petr Václavek
Grafik na volné noze, kterého živí kreslení pro zahraniční microstock fotobanky, příležitostný fotograf, tvůrce dubánků, velký lenoch, čajopijec, a vášnivý čtenář.

2 Komentáře

 1. Ivorius
  20. 3. 2006

  Vyzkoušel si už ColorZilla? Perfektní na tom je, že se ti integruje do firefoxu a máš jej stále při ruce.

  Odpovědět
 2. Petr Václavek
  21. 3. 2006

  No možná právě to spojení že se „integruje do Firefoxu“ a že je „stále při ruce“ mě moc nesedí – ja Firefox zase až tak moc nepoužívám, zato ten EyeDroper to je aplikace sama o sobě, nezávislá na jakékoliv jiné/další aplikaci 🙂 Ale na tu ColorZillu se mrknu, díky za tip.

  Odpovědět

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Skočit na začátek stránky