Lynda Weinmanová – Velká kniha webdesignu

Lynda Weinmanová - Velká kniha webdesignu Velká, ale plytká – to je asi nejlepší charakteristika recenzované knihy, protože se snaží obsáhnout všechny možné oblasti webdesignu (což se jí docela daří), ale bohužel za cenu, že se každému tématu věnuje jen velmi povrchně. Ale není to nejhorší, protože je plná odkazů na Internet, kde se zvídaví čtenáři dozví více.

Oblasti kterých se dotýká jsou následující: estetika, plánování, prototypy, architektura, navigace, přístupnost, HTML a XHTML, grafika, barvy, javascript, písma, tabulky, rámce, styly, animace, zvuk, skripty na straně serveru, použitelnost, standardy, webhosting a další. No uznejte sami, že na každé z uvedených témat lze napsat několik samostatných knih a snad si teď už dokážete představit jak asi podrobně se jednotlivým tématům kniha věnuje.

Publikace se čte poměrně dobře a rychle, protože je v ní více obrázků než textu, což je koneckonců jedině dobře – jeden ilustrativní obrázek vydá za dva odstavce vysvětlujícího textu. Co už ale není tak skvělé, jsou některé pasáže popisující používání velmi zastaralých metod (HTML značky font, center, atributy bgcolor a podobně), či nevhodných ukázek kódu.

Jsem trochu na rozpacích komu knihu doporučit, snad jen úplným začátečníkům, kteří hledají základní vodítka (spíše rozcestník obsahující zajímavé odkazy na Internet) při jejich prvních krůčcích do světa webdesignu.

Hodnocení: 7/10

Lynda Weinmanová: Velká kniha webdesignu; Zoner Press 2004, 503 stran, 590 Kč, ISBN: 80–86815–10–2

Petr Václavek

Zobrazit příspěvky od Petr Václavek
Grafik na volné noze, kterého živí kreslení pro zahraniční microstock fotobanky, příležitostný fotograf, tvůrce dubánků, velký lenoch, čajopijec, a vášnivý čtenář.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Skočit na začátek stránky