Ondřej Neumajer: Budujeme školní web

Ondřej Neumajer: Budujeme školní webPředstavte si následující situaci – jste zaměstnancem školy a její ředitel vám dá za úkol vytvořit webové stránky školy. Vy jste samozřejmě pracovití a pečliví, takže nic nechcete odfláknout. Jak si s tím ale poradíte?

Pokračování recenze naleznete na webu Interval.cz

Recenze byla napsána pro web Interval.cz.

Petr Václavek

Zobrazit příspěvky od Petr Václavek
Grafik na volné noze, kterého živí kreslení pro zahraniční microstock fotobanky, příležitostný fotograf, tvůrce dubánků, velký lenoch, čajopijec, a vášnivý čtenář.

4 Komentáře

 1. Kaderas
  22. 2. 2006

  Tak asi v osmé třídě ZŠ jsem se vrhl na tvorbu webových stránek naší školy. Bylo to pod nátlakem soutěže INDOŠ (internet do škol), kde šlo o co nejlepší statický web. Inu, drželi jsme se s kamarádem hesla „statický web“. Kupodivu vítězem se stala flashová prezentace, další v pořadí byla stránka překypující Javascriptem a poté zase Flash. Tenkrát jsem si udělal o INDOŠi jasný obrázek. Jako cena útěchy nám byla udělena cena za nej stránky ve Zlínském kraji. Ale i tak, podmínky soutěže výherci nesplnili. Jen pro ukázku – ?/…zssafarikova A co se týče knihy, preferoval bych raději vlastní zkušennosti. Ale každý podle svého gusta.

  Odpovědět
 2. Petr Václavek
  22. 2. 2006

  Jak to myslíte „vlastní zkušenosti“?

  Kniha je skvělá hlavně pro ty lidi, co vlastních zkušeností o tvorbě webových stránek školy moc nemají. A určitě bude užitečná i pro lidi, co umí dělat webové stránky, ale o školních specifikách toho moc neví.

  Odpovědět
 3. Petr Kozelek
  22. 2. 2006

  Knihu jsem četl loni před letními prázdninami, kdy se začala připravovat výroba našeho fakultního webu. Sice se kniha věnuje spíš webům základních a středních škol, pro které ji považuju za skvělého průvodce, ale i pro weby vysokých škol se v ní dají najít velmi užitečné informace.

  Pro zkušeného webmastera je podle mě nejužitečnější trochu obecná kapitola o právních normách, na které můžete při tvorbě nejen školního webu narazit.

  Odpovědět
 4. Finwe
  22. 2. 2006

  Ano, právní normy jsou silnou stránkou knížky. Bohužel stran webdesignu je publikace slabší – neléhal bych na autory školních webů, aby se ponořili do samostudia a zjistili si fakty o přístupnosti a použitelnosti jinde.

  A co se týká fakultních webů – většina z nich by se mohla od středních škol inspirovat…

  Odpovědět

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Skočit na začátek stránky