Eric Meyer: Eric Meyer o CSS – pokračujeme s kaskádovými styly profesionálně

Eric Meyer: Eric Meyer o CSS – pokračujeme s kaskádovými styly profesionálně Právě čtete recenzi pokračování výborného titulu od Erica Meyera, která přibližuje webovým tvůrcům používání kaskádových stylů (CSS) nejen k formátování textů, ale zejména k vizuálnímu formátování celých stránek (to je ten velký rozdíl oproti většině ostatních knih na téma CSS).

Stejně jako v předchozí knize je obsahem deset pokročilejších projektů: převod tabulkového layoutu, fotogalerie, finanční zpráva, pozadí, seznamy, rozbalovací menu (jen za pomoci CSS!), záložky, weblog, osobní stránka a jako poslední speciální projekt – vytvoření designu pro známou zahradu kaskádových stylů – css Zen Garden (http://www.csszen­garden.com/).

Autor svůj styl vůbec nezměnil (což je jedině dobře), snad jen si trochu více všímá rozdílů mezi prohlížeči (no i když mohl si všímat ještě trochu více).

Začátečníci a středně pokročilí webdesignéři by měli tuto knihu mít jako povinnou četbu, těm ještě pokročilejším bych doporučil ji alespoň prolistovat a přečíst si poznámky na kraji stránek, protože obsahují snad ty nejdůležitější informace (zvláštní chování prohlížečů, jejich chyby, varování, poznámky a odkazy).

Hodnocení: 10/10

Eric Meyer: Eric Meyer o CSS – pokračujeme s kaskádovými styly profesionálně;Zoner Press 2005, 285stran, 340 Kč, ISBN: 80–86815–17-X

Petr Václavek

Zobrazit příspěvky od Petr Václavek
Grafik na volné noze, kterého živí kreslení pro zahraniční microstock fotobanky, příležitostný fotograf, tvůrce dubánků, velký lenoch, čajopijec, a vášnivý čtenář.

2 Komentáře

 1. Jan Rozehnal
  24. 11. 2005

  Měl jsem první díl, který mi tenkrát hodně pomohl. Tento neznám, ale slyším jen kladné ohlasy

  Odpovědět
 2. Šimek
  18. 12. 2006

  Mám tuto knihu a jsem velice spokojený, Konečně mi kniha srozumitelně vysvětlila, jak obejít mnoho chyb prohlížečů, hlavně IE.

  Souhlasím s poznámkami, které opakují důležité řešení chyb.Upozornňují, na co je třeba si dát pozor.

  Odpovědět

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Skočit na začátek stránky