Marek Prokop: CSS kaskádové styly pro webdesignéry – 2. vydání

Marek Prokop: CSS kaskádové styly pro webdesignéry - 2. vydáníKnihu „CSS kaskádové styly pro webdesignéry“ od uznávaného odborníka Marka Prokopa vydalo v roce 2003 nakladatelství MobilMedia. Nyní (o tři roky později), vychází tato kniha opět (tentokráte pod hlavičkou nakladatelství CPress, které MobilMedia převzalo) a to bohužel beze změn. Což je trochu škoda, myslím, že zaktualizování obsahu, doplnění o nové poznatky a popisy chování stylů v nových prohlížečích by použitelnost knihy značně zvýšilo.

Původní recenzi najdete v Softwarových novinách číslo 12/2003 (případně zde na blogu: Marek Prokop: CSS kaskádové styly pro webdesignéry). Myslím, že ač za tu dobu bylo používání stylů značně vypilováno, mnohé prohlížeče se již nepoužívají a jiné-nové verze vznikly nedávno, je tato publikace stále platná a užitečná, neboť už na svou dobu byla značně nadprůměrná.

Publikaci ocení nejen naprostí začátečníci (znalost HTML je nezbytnou podmínkou), ale zejména ti pokročilejší, neboť před vlastní referenční částí se autor zabývá poměrně detailně koncepcí boxů a vizuálního formátování.

Hodnocení: 8/10

Marek Prokop: CSS kaskádové styly pro webdesignéry, 2. vydání. CP Books (dříve Computer Press), 2005, 288 stran, 280 Kč, ISBN 80–251–0487–7

Petr Václavek

Zobrazit příspěvky od Petr Václavek
Grafik na volné noze, kterého živí kreslení pro zahraniční microstock fotobanky, příležitostný fotograf, tvůrce dubánků, velký lenoch, čajopijec, a vášnivý čtenář.

3 Komentáře

 1. ObiSkyWalker
  31. 10. 2006

  Dovolil bych si ještě připomenout, že v knize není nouze o chyby.

  Odpovědět
 2. VfB
  1. 11. 2006

  nedám dopustit na „Nový a Starý zákon“ od Pixyho 🙂

  Odpovědět
 3. Petr Vaclavek
  2. 11. 2006

  [2] Jojo, Pixy, to je základ – vlastně bible, jak ty říkáš – vymyslel jsi pro jeho knihy skvělý a výstižný název.

  Odpovědět

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Skočit na začátek stránky