Paul Wolfe, Charlie Scott, Mike W. Erwin: Antispam – metody, nástroje a utility pro ochranu před spamem

Paul Wolfe, Charlie Scott, Mike W. Erwin: Antispam – metody, nástroje a utility pro ochranu před spamemSpam je problém, který se dotýká každého majitele emailové schránky. Proto je jen dobře, že se na našem knižním trhu objevila publikace, která se této oblasti důkladně věnuje – dozvíte se zajímavé informace o historii spamu, různých způsobech boje (seznamy DNS, kontrola obsahu), poměrně značná část je věnována velmi populárnímu programu „SpamAssassin“, ale nechybí ani přehled a detailnější popis dvacítky dalších antispamových klientů a serverů pro Windows a Linux – jejich instalačky najdete na přiloženém CD nebo na Internetu.

Kniha je čtivě napsaná, popisy jednotlivých antispamových nástrojů jsou detailní, ale trochu tam zapadá (a mnohde ani není uvedeno), zda se jedná o freeware nebo o placený nástroj. V závěru knihy je slovník a přehled antispamových zdrojů na Internetu (aktualizovaná verze by měla být na CD, ale nikde jsem ji tam nenašel). Potěšilo mě také, že se nejedná o překlad starší knihy, ale téměř o novinku – originál je ze stejného roku jako překlad (2004).

Publikaci bych doporučil nejen administrátorům, ale i majitelům a správcům vlastních počítačů připojených na síť. Určitě v ní naleznou mnoho zbraní proti spamu.

Hodnocení: 9/10

Paul Wolfe, Charlie Scott, Mike W. Erwin: Antispam – metody, nástroje a utility pro ochranu před spamem; Computer Press 2004, CD, 375 stran, 397 Kč, ISBN: 80–251–0479–6

Petr Václavek

Zobrazit příspěvky od Petr Václavek
Grafik na volné noze, kterého živí kreslení pro zahraniční microstock fotobanky, příležitostný fotograf, tvůrce dubánků, velký lenoch, čajopijec, a vášnivý čtenář.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Skočit na začátek stránky