Robert Mindžák: Dokonalý WebDesign

Nakladatelství ComputerPress vydalo knihu s lákavým názvem „Dokonalý WebDesign“, která v knihkupectví zajisté zaujme většinu začínajících i zkušených tvůrců webových stránek. Každý se přece rád poučí o tom jak své výtvory (stránky) vylepšit nebo se rád dozví v čem dělá většina návrhářů chyby.

Kniha se nepokouší naučit čtenáře jazyk HTML ani JavaScript. Jejím cílem je seznámit jej se základními pravidly a zkušenostmi, kterými by se měli řídit při tvorbě stránek. Uvádí nástroje, které se k tomu nejčastěji používají (a také popisuje některé základní operace v nich) a ukazuje čtenáři možnosti, jež má při vlastní tvorbě k dispozici: obrázky, HTML, JavaScripty, Flash, DHTML, WAP a další, bez snahy jej tyto technologie naučit. Poučuje čtenáře o návrhu webu a hlavně o důležitých (ale často vynechávaných) krocích, kterými jsou plánování, příprava a zejména pak práce s klientem.

Součástí knihy je také CD, které se bude vývojářům hodit – je totiž naplněno až po okraj různými nástroji pro tvorbu html stránek. Všechny aplikace jsou přehledně roztříděny do několika kategorií (html, grafika, prohlížeče, …).

Publikace je určená pro každého, kdo si chce vytvořit webovou stránku tak, aby vypadala k světu (není problém vytvořit HTML stránky, to zvládne každý uživatel počítače, ale udělat to tak, aby vypadaly profesionálně a byly použitelné již problém je). Uvádí zkušenosti a pravidla kterými se řídí úspěšné weby. Kniha tedy není nutnou výzbrojí webdesignera. To co uvádí mají talentovanější tvůrci již v krvi a ti méně nadaní to můžou odkoukat z konkurenčních úspěšných webů. Ale proč tyto znalosti získávat tak pracně, když je už někdo sepsal do knihy.

Hodnocení: 8/10

Computer Press 2002, 269 Kč, 387 Sk, ISBN: 80–7226–576–8, 170 stran, 1CD

Petr Václavek

Zobrazit příspěvky od Petr Václavek
Grafik na volné noze, kterého živí kreslení pro zahraniční microstock fotobanky, příležitostný fotograf, tvůrce dubánků, velký lenoch, čajopijec, a vášnivý čtenář.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Skočit na začátek stránky