Tomáš Říhošek: Webová grafika 2 – text, typografie, textové efekty

Druhá drobná knížka (má přibližně 70 stran) nakladatelství Computer Press z edice „Webová grafika“ je zaměřena na texty, typografii a textové efekty (jak jinak, než pomocí grafického programu Adobe Photoshop).

Úvod tvoří velmi zajímavá kapitola zabývající se designem a vysvětlením způsobu, jakým návštěvník čte, nebo spíše „skenuje“, obsah stránky. Následuje rozbor fontů z typografického hlediska a zbytek titulu je věnován práci s textem v Adobe Photohopu – podrobný popis nástroje Type Tool a zajímavé efekty s písmem.

Text je napsán velmi čtivě, lehce a místy je okořeněn vskutku humornými poznámkami, takže si čtenář rád přečte i nudnější teoretické části. Kromě vtípků je výklad obohacen i o přínosné tipy, které převážně upozorňují na klávesové zkratky ve Photoshopu. Také obrázky stojí za pozornost – jsou (alespoň pro mě) velmi inspirující a hlavně pomáhají autorovi vysvětlit některé vizuální efekty lépe, než by to dokázaly desítky napsaných slov.

Myslím, že přečtením této knížečky se nejen pobavíte, ale obohatíte se i o pár nových zajímavých informací. A pokud si hodláte hrát s textem v Adobe Photoshopu, není co řešit – určitě bude pro vás její koupě přínosem.

Hodnocení: 9/10

Computer Press, 2002, 72 stran, 99 Kč, 149 Sk, ISBN: 80–7226–765–5

Petr Václavek

Zobrazit příspěvky od Petr Václavek
Grafik na volné noze, kterého živí kreslení pro zahraniční microstock fotobanky, příležitostný fotograf, tvůrce dubánků, velký lenoch, čajopijec, a vášnivý čtenář.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Skočit na začátek stránky