Lucie Grusová-XML pro úplné začátečníky

Extensible Markup Language – XML – je jazyk o kterém se již pár let velmi mluví. Dostáváte-li se k němu až teď určitě oceníte recenzovanou publikaci, která vás s tímto jazykem nejen seznámí, ale naučí vás jej i používat.

Obsahem knihy není pouze XML, ale také další technologie – DTD, CSC, XPath, namespaces, XSL a HTML. Uvedených zkratek se nezalkněte a raději se pusťte do čtení – čeká vás velmi srozumitelný a výborně napsaný text, který je proložen množstvím názorných ukázek (k dostání na stránkách vydavatele) a obrázků. Autorka zvolila velmi srozumitelný styl psaní a hlavně nezabíhá do zbytečných podrobností. Výsledkem je čtivý text bez zbytečné omáčky, ze kterého se dozvíte vše, co potřebujete – což asi nejvíce oceníte v kapitolách, kde se probírají složitější témata, jako je XPath či XSL transformace.

O tom, jak jste vstřebali probíranou látku se můžete přesvědčit na konci každé kapitoly, kde se vždy nachází desetibodový test znalostí.

Publikace je určena úplným začátečníkům. Jediným požadavkem je znalost práce na počítači, internetový prohlížeč a textový editor. Chcete-li získat informace o jazyku XML, ale také jej pochopit a naučit se jej používat, pak vám můžu uvedenou knihu vřele doporučit.

Hodnocení: 8/10

ComputerPress 2002, 196 stran, 169 Kč, ISBN: 80–7226–697–7

Petr Václavek

Zobrazit příspěvky od Petr Václavek
Grafik na volné noze, kterého živí kreslení pro zahraniční microstock fotobanky, příležitostný fotograf, tvůrce dubánků, velký lenoch, čajopijec, a vášnivý čtenář.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Skočit na začátek stránky