AJAX a PHP tvoříme interaktivní webové aplikace profesionálně

AJAX a PHP tvoříme interaktivní webové aplikace profesionálněAJAX to je pojem, který lze v poslední době na webdesignérské scéně slyšet z mnoha stran, ale přitom to není nic nového – vždyť technologie, které AJAX využívá zde jsou již asi 7 let! Nové je jen pojmenování „AJAX“ (poprvé jej použil Jesse James Garrett v roce 2005), které znamená Asynchronous JavaScript and XML. Chtěl-li se člověk dozvědět něco o AJAXu, musel buď využít články na internetu nebo cizojazyčnou literaturu. V říjnu tohoto roku, se ale objevily hned dvě AJAXově zaměřené publikace. Jednu vydal Computer Press, a druhou – o které je tento článek – Zoner Press.

Pokračování naleznete na webu Interval.cz, pro který byla recenze napsána.

Petr Václavek

Zobrazit příspěvky od Petr Václavek
Grafik na volné noze, kterého živí kreslení pro zahraniční microstock fotobanky, příležitostný fotograf, tvůrce dubánků, velký lenoch, čajopijec, a vášnivý čtenář.

8 Komentářů

 1. Satai
  6. 12. 2006

  Škoda, že jen s PHP, tak prehledná kniha by se hodila i pro kombinaci s dalšími jazyky.

  Odpovědět
 2. Petr Václavek
  6. 12. 2006

  [2] AJAX stojí hlavně na JavaScriptu a asynchroním volaní serveru – to je jeho nejdůležitější část. To co je na straně serveru už není tak důležité – server pouze vrací data v XML formátu, takže je téměř jedno, zda tam je ASP, PHP nebo něco úplně jiného.

  Odpovědět
 3. damovsky
  6. 12. 2006

  tu knizku mam…nejvetsim prinosem pro mne byl popis jak komunikovat se servrem a jak reagovat na odpovedi. Ostatni – vytvoreni databaze, apod. patri spise do knizky pro zacinajici programatory…ale vzhledem k tomu, ze to je jedna z prvnich knizek o ajaxu, tak hodnotim docela kladne.Uz se tesim na dalsi 😉

  Odpovědět
 4. In-počasí
  6. 12. 2006

  Jediným způsobem jak se něco dovědět o AJAXU je asi koupit si tuto knihu. Dlouho jsem hladal na internetu, ale žádný pořádný web věnovaný AJAXU asi neexistuje.

  Odpovědět
 5. Milan
  6. 12. 2006

  Článek o AJAXu napsal Jakub Vrána. Používá XML, zajímavější je podle mě JSON, viz přednáška Josefa Šímy.

  Odpovědět
 6. Nox.lbc
  6. 12. 2006

  Taky jsem se už pustil do zkoumání a testování Ajaxu… mám tu druhou knížku od Computer Pressu… slyšel jsem na ni lepší reference 😉

  Odpovědět
 7. Satai
  8. 12. 2006

  Ajax jsme použili už někdy před rokem na http://www.do­mainrecommender­.com a mám pocit, že i serverside část je dost zajímavá. Pro větší věci než byl recommender bych opravdu nechtěl lepit posílaná XML ručně → chce to mít dobrou podporu knihoven.

  in-pocasi: nám stačilo před rokem hodit pár slov do googlu, užitečná byla kupodivu dokumentace od Apple (přestože se Safari nakonec bylo nejvíc problémů…)

  Odpovědět
 8. Robin
  15. 12. 2006

  Knížku jsem si zakoupil, a zdá se mi být dobrá a informačně bohatá.

  Odpovědět

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Skočit na začátek stránky