Rastislav Škultéty: Javascript programujeme internetové aplikace

Vydavatelství ComputerPress vydalo další knihu o JavaScriptu, tentokráte s názvem JavaScript – programujeme internetové aplikace. Název napovídá, že půjde o publikaci pro pokročilejší programátory v tomto jazyce, ale nenechte se zmást, opak je pravdou (osobně si pod pojmem „internetová aplikace“ představuji něco jiného než několik krátkých javascriptů). Cílovou skupinou čtenářů jsou naprostí začátečníci, lidé, kteří neumí programovat v žádném programovacím jazyce.

Kniha, ač ne příliš rozsáhlá co do počtu stran, je rozdělena do tří samostatných částí. Ve své první a největší části čtenáře naučí kompletní základy JavaScriptu. A to od vysvětlení pojmů jako proměnná, funkce, cyklus až po práci s koláčky (cookies) a řešení nekompatibilit jednotlivých prohlížečů.

Ve druhé části prezentuje několik praktických ukázek použití tohoto jazyka včetně vyobrazení výsledku a vysvětlení činnosti skriptu.

A konečně třetí a poslední část obsahuje stručnou, ale velmi přehlednou referenční příručku, kde kromě popisu a syntaxe důležitých objektů naleznete i informace o jejich dostupnosti (implementování) ve dvou hlavních internetových prohlížečích (MSIE a NN, jak jinak).

Autor této knihy, ač poměrně mladý, má za sebou již několik javascriptových projektů (články v časopisech, poměrně hodně známý a povedený web www.javascrip­t.sk), což se projevilo i na kvalitě této knihy a já ji mohu vřele doporučit jako jednu z nejlepších knih na toto téma pro všechny začátečníky.

Hodnocení: 10/10

Computer Press 2001, 228 stran, 187 Kč, ISBN: 80–7226–457–5

Petr Václavek

Zobrazit příspěvky od Petr Václavek
Grafik na volné noze, kterého živí kreslení pro zahraniční microstock fotobanky, příležitostný fotograf, tvůrce dubánků, velký lenoch, čajopijec, a vášnivý čtenář.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Skočit na začátek stránky