Mikrofotobanky 2011 – průzkum mezi fotografy a grafiky

Dotazník na microstock fotobankyA je to tady – nastal čas na druhý ročník mikrofotobankového průzkumu, který je určen pro všechny, kteří prodávají fotografie, ilustrace nebo videa v zahraničních microstock fotobankách. Ten první se celkem vyvedl, tak uvidíme, jak dopadne ten druhý – zda a jak se na výdělcích fotografů a grafiků odrazí krize, zda bude letos více či méně respondentů atd. Budu rád, když se zúčastníte a pravdivě odpovíte několik otázek, nezabere vám to více než 5 minut.

Veškeré informace včetně odkazu na dotazník naleznete na webu fotobanky.cz, konkrétně v tomto článku: Mikrofotobankový průzkum 2011.

Nedočkavci můžou překliknout přímo na dotazník.

Předem děkuji za vaši účast.

Petr Václavek

Zobrazit příspěvky od Petr Václavek
Grafik na volné noze, kterého živí kreslení pro zahraniční microstock fotobanky, příležitostný fotograf, tvůrce dubánků, velký lenoch, čajopijec, a vášnivý čtenář.

8 Komentářů

 1. Tomáš Hájek
  4. 1. 2012

  Hotovo. Jsem zvěděvý na výsledky. A díky, že jsem si prošel kvůli průzkumu své loňské výdělky. Zjistil jsem, že Shutterstock už mi vydělává víc než Dreamstime.

  Odpovědět
 2. Blizkovacek
  11. 1. 2012

  Dobrý den,
  měl bych na Vás dotaz ohledně fotografií, které můžu přidávat do mikrofotbank. Fotím zmenšené modely kovových modelů automobilů, kdybych je chtěl přidávat do mikrofotobanky, musím odstranit logo výrobce modelu? Předem děkuji za odpověď.
  Bližkovaček

  Odpovědět
 3. Lenka
  11. 1. 2012

  Tak jsem před pár dny také odeslala anketu, ale teď mi to docela mrzí. Na Shutterstock posílám pravidelně vektory teprve od října a za prvních 10 dní ledna mi prodeje převýšily prodeje prosincové (a to jsem tam měla 80% vánočních vektorů). Takže se omlouvám, můj příspěvek v anketě bude zkreslený. A dost jsem se divila, že i na menších fotobankách mi v lednu narostly prodeje (tam jsem už více než rok). A já měla za to, že leden je měsíc, kdy se nic nekupuje 🙂
  Včera jsem poslala dalších 30 vektorů, tak jsem zvědavá, co tohle s výdělky udělá.

  Odpovědět
 4. Petr Václavek
  11. 1. 2012

  [2] Určitě, s logem vám to do fotobanky rozhodně nevezmou.

  Odpovědět
 5. Mariana
  31. 1. 2012

  Dobrý deň, motivovali ste ma k jednej otázke. Maľujem digitálne vo Photoshope, nepoužívam žiadne šablóny, nič také. Všetko je môj výtvor, len freehand. Maľované obrazy. Myslíte, že aj takéto veci sa dajú nahrávať do fotobánk? Ďakujem.

  Odpovědět
 6. Petr Václavek
  31. 1. 2012

  Mariano, i bitmapové ilustrace se dají dobře prodávat ve fotobankách. Já sám občas vytvořím v illustratoru něco, co pak nedokážu uložit jako plnohodnotný vektor (výsledný soubor je moc velký) a tak z toho jen exportuji velký JPG náhled a prodávám jej jako bitmapovou ilustraci. V prodejích není žádný velký rozdíl. Jen je důležité dělat ty ilustrace dostatečně velké, aby byly použitelné i pro tisk (minimum jsou 4 MPx – tedy asi 2000×2000 pixelů).

  Odpovědět
 7. Jirka
  5. 2. 2012

  Dobrý den, chtěl bych se zeptat, která fotobanka je nejlepší pro začínajícího vektorového grafika. Umím dobře anglicky, zahraniční fotobanky nebudou problém, spíš mi jde o to nabírat pořádnou porci zkušeností než vydělávat peníze. Děkuji

  Odpovědět
 8. Petr Václavek
  5. 2. 2012

  Zdravím,
  mrkněte se na tento můj článek: Nejlepší fotobanky pro prodej fotek a grafiky

  Odpovědět

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Skočit na začátek stránky