Mikrofotobanky 2010 – průzkum mezi fotografy a grafiky

Dotazník na microstock fotobankyNejvětší zahraniční diskusní fórum o microstock fotobankách www.microstoc­kgroup.com každý rok provádí průzkum mezi svými členy aby zjistilo aktuální trendy a statistiky v tomto oboru. Letos jsem se rozhodl, že obdobný průzkum také provedu. Budu rád, když se zúčastníte a pravdivě odpovíte několik otázek, nezabere vám to více než 5 minut.

Výsledky zobrazím v průběhu února/března na svém blogu. Vše je anonymní, žádná otázka není povinná (ale prosím o co nejkompletnější vyplnění), dotazník je vytvořen za pomoci aplikace Google Docs.

Proč vyplňovat? Co bude výsledkem?

Cílem tohoto projektu je zjistit, jak jsou na tom čeští fotografové a ilustrátoři prodávající své výtvory v microstock fotobankách v porovnání s těmi zahraničními. A také snaha zmapovat situaci a získat zajímavé informace.

Žádné výhry za vyplnění nečekejte, nicméně doufám, že z dat vyplynou zajímavé a přínosné informace také pro vás. Stejnou akci bych rád zopakoval (po vypilování dotazníku na základě zpracování letošních výsledků) na začátku každého roku – dozvíme se tak spoustu zajímavých dat o vývoji prodejů a prodejců v microstock fotobankách.

Vyplnit dotazník

Děkuji za spolupráci a pokud máte nějaké připomínky, podměty, návrhy, můžete je zapsat do komentářů.

Petr Václavek

Zobrazit příspěvky od Petr Václavek
Grafik na volné noze, kterého živí kreslení pro zahraniční microstock fotobanky, příležitostný fotograf, tvůrce dubánků, velký lenoch, čajopijec, a vášnivý čtenář.

6 Komentářů

 1. PK
  4. 1. 2011

  Dobrý nápad. Chválim a přeju mnoho úspěchů..

  Odpovědět
 2. Petr Václavek
  4. 1. 2011

  Díky za chválu, loni na fóru microstockgroup dotazník zodpovědělo přes 400 lidí. Já bych rád dosáhl alespoň 100.

  Budu tedy rád za jakoukoliv propagaci na fórech, webech, facebooku, twitteru.

  Díky!

  Odpovědět
 3. Adam Matuška
  5. 1. 2011

  Paráda, jsem zvědavej, jaky Petr uvede statistiky, já mám pár illustrací, ale není jich mnoho. Zkoušim vše co mě napadne, no uvidíme, ješte nevim co přesně dělat. Ale asi se teďko zaměřim na fonty.

  Odpovědět
 4. WinMaster
  5. 1. 2011

  Vyplněno. Jsem moc zvědavý na výsledek českých fotobankéřů. Přeji hodně respondentů, ať je z toho nakonec kvalitní průzkum.

  Mějte se pěkně Petře.

  Odpovědět
 5. i3alda
  6. 1. 2011

  Dotazník odeslán… Na celkové výsledky a počet respondentů jsem velmi zvědav 🙂

  Odpovědět
 6. Atos
  19. 1. 2011

  Také jsem dotazník vyplnil. Ačkoli jsem úplný začátečník a v podstatě se ještě zorientovávám a to hlavně díky Vám, doufám, že vám to bude alespoň trochu ku prospěchu.

  Odpovědět

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Skočit na začátek stránky