Nový portál o fotobankách – fotobanky.cz

Fotobanky.cz - nový portál o mikrofotobankáchPoslední dobou se na mém blogu objevuje čím dál více článků o fotobankách a tak jsem se jednoho dne rozhodl, že toto téma oddělím a přesunu na vlastní web – dlouho jsem hledal vhodnou doménu, až nakonec jsem skončil u jednoduchého a snadno zapamatovatelného názvu fotobanky.cz.

V době vydání tohoto článku, je asi jedna třetina fotobankového obsahu tohoto webu přesunuta na nový portál. Ostatní články na transfer teprve čekají a bude to nějakou dobu trvat. Důvod je prostý – snažím se zároveň o zaktualizování obsahu, což ve skutečnosti znamená, že články musím napsat v podstatě znovu od začátku a všechny informace opětovně zjišťovat a kontrolovat.

Fotobanky.cz - domovská stránka fotobankového magazínu

Staré články ale na tomto webu ponechám, nebudu je mazat, neboť stále obsahují cenné informace, zejména pak v komentářích návštěvníků – byla by škoda je smazat. Nicméně každý článek bude obsahovat upozornění a odkaz na novou verzi na serveru fotobanky.cz.

Pokud sledujete můj blog přes RSS, případně mě následujete na twitteru a zajímají vás fotobanky, přidejte si také nové zdroje z webu fotobanky.cz:

Toto veřejné spuštění portálu o fotobankách bych rád uvedl článkem o mé cestě k fotobankám, aneb jak to všechno začalo.

Petr Václavek

Zobrazit příspěvky od Petr Václavek
Grafik na volné noze, kterého živí kreslení pro zahraniční microstock fotobanky, příležitostný fotograf, tvůrce dubánků, velký lenoch, čajopijec, a vášnivý čtenář.

7 Komentářů

 1. palic
  20. 9. 2011

  Tak uz chápu že nemáš čas, když rozjiždíš stále další a další weby 🙂

  Odpovědět
 2. Hana Šárová
  5. 10. 2011

  Krásný den, díky, díky, že dostáváme tuto možnost! 🙂
  Ač se tady moc nevyjadřuju, jsem tu často.
  Přeji hodně volného času : ), Hana Š.

  Odpovědět
 3. Ina Culkova
  4. 3. 2015

  Dobrý den, může mi prosím někdo poradit,jak zjistit kde prodávají foto-banky moje snímky. Mám velmi silný a nepříjemný pocit,že prodávají daleko více, než přiznají autorovi.Vím, že u zahraničních to bude asi nemožné, jedná se mi o české foto-banky.Při portfóliu 5000 snímků,mi chodí honorář kolem 200 Kč. za měsíc,což je směšné.Děkuji všem za odpověď

  Odpovědět
 4. Petr Václavek
  4. 3. 2015

  Ino, můžu se ti na to podívat, ale potřebuji vědět, na jaké fotobance prodáváš a potřebuji odkaz na tvé portfolio. Jinak je běžné, že fotobanky prodávají snímky přes další zpřátelené fotobanky.

  Jinak pokud prodáváš s takovým portfoliem jen na české fotobance, tak dle mého mrháš svou prací a uvedený výdělek je i reálný. V dnešní době nakupují všichni v zahraničí, kde je to levnější a je tam mnohem větší nabídka. Doporučuji ti přesunout portfolio na osvědčené fotobanky – http://fotoban­ky.cz/…obank-prodej

  Odpovědět
 5. Ina Culkova
  4. 3. 2015
  Odpovědět
 6. Petr Václavek
  8. 3. 2015

  Tak z profimedie se snímky přeprodávají na fotobankách 123RF a Veer. Ale nejspíše také záleží na tom, zda máte tyto partnerské prodeje povolené v nastavení (nevím, jak to je na Profimedii).

  Pokud se rozhodnete jít na zahraniční fotobanky (jak jsem se zmiňoval v předchozím komentáři), tak odhadovaný příjem z 5000 fotek je tak 14 500 Kč měsíčně podle dat z loňského fotobankového průzkumu (bral jsem mediánovou hodnotu).

  Odpovědět
 7. Ina Culková
  11. 3. 2015

  Moc děkuji za odpověď,budu s tím muset něco udělat.Přeji hezký den.

  Odpovědět

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Skočit na začátek stránky