Rastislav Škultéty: Javascript programujeme internetové aplikace

Vydavatelství ComputerPress vydalo další knihu o JavaScriptu, tentokráte s názvem JavaScript – programujeme internetové aplikace. Název napovídá, že půjde o publikaci pro pokročilejší programátory v tomto jazyce, ale nenechte se zmást, opak je pravdou (osobně si pod pojmem „internetová aplikace“ představuji něco jiného než několik krátkých javascriptů). Cílovou skupinou čtenářů jsou naprostí začátečníci, lidé, kteří neumí programovat v žádném programovacím jazyce.

Martinus - mé oblíbené online knihkupectví Martinus.cz - mé oblíbené knihkupectví s největší nabídkou knih (mají i e-booky). Navíc při nákupu nad 999 Kč je poštovné zdarma.

Kniha, ač ne příliš rozsáhlá co do počtu stran, je rozdělena do tří samostatných částí. Ve své první a největší části čtenáře naučí kompletní základy JavaScriptu. A to od vysvětlení pojmů jako proměnná, funkce, cyklus až po práci s koláčky (cookies) a řešení nekompatibilit jednotlivých prohlížečů.

Ve druhé části prezentuje několik praktických ukázek použití tohoto jazyka včetně vyobrazení výsledku a vysvětlení činnosti skriptu.

A konečně třetí a poslední část obsahuje stručnou, ale velmi přehlednou referenční příručku, kde kromě popisu a syntaxe důležitých objektů naleznete i informace o jejich dostupnosti (implementování) ve dvou hlavních internetových prohlížečích (MSIE a NN, jak jinak).

Autor této knihy, ač poměrně mladý, má za sebou již několik javascriptových projektů (články v časopisech, poměrně hodně známý a povedený web www.javascrip­t.sk), což se projevilo i na kvalitě této knihy a já ji mohu vřele doporučit jako jednu z nejlepších knih na toto téma pro všechny začátečníky.

Hodnocení: 10/10

Computer Press 2001, 228 stran, 187 Kč, ISBN: 80–7226–457–5

Komentáře

Přidej komentář

Pište prosím slušně, s diakritikou a k věci. Dodržujte pravidla a využijte možnosti formátování uvedená pod formulářem.

Email nebude zveřejněn

Pravidla a možnosti formátování

  • Nepoužívejte HTML značky, blog podporuje formátování texy. Nový odstavec získáte 2x odřádkováním, odkaz: "text odkazu":odkaz, **tučně**, *kurzíva*
  • Adresy začínající na http:// budou automaticky převedeny na odkazy
  • Jediné dvě povinné položky formuláře jsou Jméno a zpráva
  • Na předchozí komentáře odkazujte zápisem [2]

 

Sekce