Výběr říjnových tutoriálů pro Adobe Illustrator

Přehled říjnových tutoriálůSleduji spoustu zahraničních webů věnujících se vektorové grafice. Poměrně často mě na některém z nich zaujme nějaký zajímavý neotřelý tutoriál. Nejprve jsem si je značil v RSS čtečce, případně pomocí bookmarků nebo Google Notebooku, ale už v tom mám děsný chaos a tak jsem se rozhodl, že zde budu jednou za čas (ideálně vždy na konci měsíce – ale nic neslibuji!) dávat výběr toho nejlepšího, na co jsem narazil. Uvidíme jak dlouho mi to vydrží a také zda to budete považovat za přínosné.

ilustrator.cz web o Adobe Illustratoru a vektorové grafice Na adrese ilustrator.cz jsem spustil nový web o Adobe Illustrátoru a tvorbě vektorové grafiky (včetně diskuzního fóra), který pravidelně zásobuji novými tutoriály, tipy, triky a odkazy na zajímavé zdroje, které by se vám při práci mohly hodit.

Pokročilé použití nástroje Blend

Použití příkazu Blend pro pravidlené rozmístění objektů

Výborný videotutoriál, který ukazuje pokročilé použití nástroje blend pro pravidelné rozmístění dvanácti hvězd na vlajce Evropské Unie. Tento postup se vám bude zaručeně hodit i při jiných příležitostech.

Odkaz na tutoriál: TECHNIQUE: Distribute Art Around a Path

Jak nakreslit Halloweenskou dýni

Jak nakreslit dýni

Nebo spíše jak nakreslit dýni – je měsíc říjen, na jehož konci amíci slaví Haloween a my dušičky, proto sem dávám upoutávku na tento sezónní tutoriál (a navíc ten výsledek vypadá opravdu dobře).

Odkaz na tutoriál: Tutorial: Halloween Pumpkin in Illustrator

Jak nakreslit sluníčko

Kreslení sluníčka

Jednoduchý a podrobný návod jak nakreslit vystínované sluníčko pomocí základních tvarů za použití základních technik. Ideální pro začátečníky.

Odkaz na tutoriál: Create a Happy Sun Character

Zmbík – další sezónní tutoriál

Obkreslování fotografie

Už dlouho se chystám, že zkusím nakreslit ilustraci obkreslováním skutečné fotky za pomoci tabletu a tento tutoriál se na to velmi hodí (navíc výsledek vypadá opravdu dobře). Až něco takového nakreslím, určitě se zde pochlubím výsledkem.

Odkaz na tutoriál: Create A Grisly Zombie Illustration With A Pen Tablet

Kouř

Kouř v illustratoru

Úžasný tutoriál na vytvoření kouře v Illustratoru. Absolutně jsem netušil, že je něco takového možné. Škoda jen, že výsledek ve vektorové podobě nepůjde prodávat na fotobankách, neboť se v postupu používá efekt rozostření (který se ve finálním EPS souboru řeší pomocí bitmapy).

Odkaz na tutoriál: How to Create Smoky Brushes and Type In Illustrator CS4

Čmáranicový brush

Brush co vypadá jako čmáranec

Další zajímavý tutoriál popisující vytvoření nového komplikovaného brushe sestávajícího se z mnoha čar. Aneb zajímavé a netradiční použití příkazu Average.

Odkaz na tutoriál: The Hidden Power of the Average Command: Creating Swirly Type

Jak se kreslí řetěz

Řetěz - další použití brushe

Klasický tutoriál na výrobu pattern brushe – zde je použit při tvorbě řetězu, ale stejně tak se používá při kreslení lana, provázku, kolejnic, atd.

Odkaz na tutoriál: Create a Gold Chain Pattern Brush with Illustrator

3D labyrint

Kreslení 3D labyrintu v Adobe Illustratoru

Jednoduchý a rychlý postup, který samozřejmě využívá 3D funkce Extrude & Beve programu Adobe Illustrator.

Odkaz na tutoriál: Create a 3D Vector Labyrinth

Závěr

Říjen byl docela bohatý na tutoriály, uvidíme, jak na tom bude listopad. Každopádně zaujal vás některý z tutoriálů? Narazili jste v předchozím měsíci na nějaké lepší tutoriály? Má vůbec tento pravidelný přehled smysl? Nemám se na to raději vykašlat?

Těším se na vaše odpovědi v komentářích.

Komentáře

1
4 listopad 2009, 00:13

Díky za výběr odkazů. Mám sice RSS čtečku plnout webů s nejrůznějšími tutorialy, ale zrovna tyhle zaměřené na vektory jsem neviděl. Určitě se těším na další.

 
2
Vesta
4 listopad 2009, 13:49

O tyto tutoriály určitě mám zájem. Ještě se připomínám s tou ukázkou originálu ilustrace a exportovaného jpg…

 
3
Stříťa
17 listopad 2009, 15:13

Děkuji za článek! Je to pro mne velice užitečné, neboť také internet takto procházím a snažím se najít dobré články. Těším se na další vámi postřehnuté tutoriály.

 
4
20 březen 2012, 21:29

fajný

 
5
Eva Mal
6 červen 2012, 12:37

Ahoj, poraďte mi prosím, u tohoto odkazu http://vector­.tutsplus.com/…stra­tor-cs4/ (kouřové efekty) nerozumím kroku STEP 5. Prosím, vysvětlete mi to. Možná to zní banalně, ale já tomu nerozumím.

 
6
6 červen 2012, 15:23

Evo, v kroku 5 máte vzít nástroj pero a nakreslit obdobný tvar, jako je tam na doprovodném obrázku.

 

Přidej komentář

Pište prosím slušně, s diakritikou a k věci. Dodržujte pravidla a využijte možnosti formátování uvedená pod formulářem.

Email nebude zveřejněn

Pravidla a možnosti formátování

  • Nepoužívejte HTML značky, blog podporuje formátování texy. Nový odstavec získáte 2x odřádkováním, odkaz: "text odkazu":odkaz, **tučně**, *kurzíva*
  • Adresy začínající na http:// budou automaticky převedeny na odkazy
  • Jediné dvě povinné položky formuláře jsou Jméno a zpráva
  • Na předchozí komentáře odkazujte zápisem [2]

 

Sekce