Bryan Peterson: Naučte se fotografovat digitálně

Bryan Peterson: Naučte se fotografovat digitálněDobrým fotografem se člověk nestane jen tak, je třeba pořídit hodně snímků, strávit hodiny a hodiny jejich hodnocením, společnými debatami s ostatními fotografy, pročítáním knih a internetových zdrojů, zkoušením různé techniky a rozličných technik. Jednou z knih, kterou bych vám na této dlouhé cestě doporučil, napsal Bryan Peterson. Pokud se vám zdá autor povědomý, pak vězte, že je autorem nemálo povedených knih „Naučte se exponovat kreativně“ a „Naučte se vidět kreativně“.

Martinus - mé oblíbené online knihkupectví Martinus.cz - mé oblíbené knihkupectví s největší nabídkou knih (mají i e-booky). Navíc při nákupu nad 999 Kč je poštovné zdarma.

Pokračování naleznete na webu Interval.cz, pro který byla recenze napsána.

Hodnocení: 10/10

Bryan Peterson: Naučte se fotografovat digitálně; Zoner Press 2006, 160 stran, 329 Kč, ISBN: 80–86815–39–0

Komentáře

1
10 září 2007, 05:11

Výborná kniha. Koupil jsem si ji jako čtení na dovolenou do Chorvatska :) a dala mi dost informací jak co fotit.

Snad jsem nyní lepším fotografem. Tyto snímky jsem vyfotil během čtení této knihy http://www.clic­kmedia.cz/…at­sko-brela/ :)

 
2
tomy
24 prosinec 2007, 01:01

Dobrá kniha, mám ji, snad jen k informacím o pixelech na str.16: trochu zavádějícím způsobem tady srovnává dva stejné obrázky, ale každý s jiným početem pixelů (3,2Mpx a 8Mpx): první obrázek je podle mne zvětšený nad maximální velikost danou rozlišením 3,2Mpx, proto ta horší kvalita. Počet pixelů hovoří o maximální možné velikosti obrázku bez ztráty kvality, pixely tedy vyjadřují KVANTITU, nikoli KVALITU !! 3,2MPx proto automaticky neznamená horší kvalitu, kvalita bude horší jen tehdy, pokud se obrázek v tomto rozlišení pokusíme zvětšit nad maximální velikost…

 

Přidej komentář

Pište prosím slušně, s diakritikou a k věci. Dodržujte pravidla a využijte možnosti formátování uvedená pod formulářem.

Email nebude zveřejněn

Pravidla a možnosti formátování

  • Nepoužívejte HTML značky, blog podporuje formátování texy. Nový odstavec získáte 2x odřádkováním, odkaz: "text odkazu":odkaz, **tučně**, *kurzíva*
  • Adresy začínající na http:// budou automaticky převedeny na odkazy
  • Jediné dvě povinné položky formuláře jsou Jméno a zpráva
  • Na předchozí komentáře odkazujte zápisem [2]

 

Sekce