Něco málo o mé osobě

Petr Václavek alias Orson alias autor tohoto weblogu v celé své kráseJmenuji se Petr Václavek a narodil jsem se jednoho krásného (přece v ten významný den nemohlo být škaredě!) dne na konci sedmdesátých let v Jeseníku. Vyrostl jsem ve Vidnavě (malé městečko, teď už možná spíše vesnice na nejsevernejším severu Severní Moravy – tam už ani ty lišky nedávají dobrou noc). Ale jinak bydlím se svou přítulkyní (již manželkou) a dvěmi dětmi na kraji Prahy.

ilustrator.cz web o Adobe Illustratoru a vektorové grafice Na adrese ilustrator.cz jsem spustil nový web o Adobe Illustrátoru a tvorbě vektorové grafiky (včetně diskuzního fóra), který pravidelně zásobuji novými tutoriály, tipy, triky a odkazy na zajímavé zdroje, které by se vám při práci mohly hodit.

Žádný učený z nebe nespadl

Vystudoval jsem MATFYZ (Matematicko-Fyzikální Fakulta Univerzity Karlovy), obor Informatika – konkrétně datové a softwarové inženýrství (databáze a tvorba informačních systémů). O tom, jak tato škola člověka poznamená na celý život, se můžete dočíst v legendárním textu Úvod do matfyzáka. Máte-li zájem můžete si stáhnout mé zápočtové programy, které jsem ve škole vytvořil, podívat se na mou diplomovou práci – Klient dokumentografických informačních systémů, případně na náš ročníkový projekt ERCase.

Jak jsem rukoval

Po Matfyzu jsem ukončil svou práci na poloviční úvazek v Expandia Bance (zjistil jsem, že programování na tak velkém molochu, kde jeden člověk dělá malinkatý kousek obrovského celku není pro mě, protože když se pak ohlédne, tak za sebou nevidí skoro žádný výsledek – pořád je to ten stejný moloch) a vydal se na civilní službu do Centra Informačních Technologií na Přírodovědné fakultě UK.

V papírech jsem měl napsáno: pomocné práce, otvírání a zavírání dveří, kurýrní služby po fakultě. Ve skutečnosti jsem tam spravoval webové stránky, pracoval na síťové architektuře a dělal IT support. Byl jsem jeden z posledních ročníků, co měly povinnou vojenskou službu, ale nelituji toho, protože jsem tam více přičichnul k webařině a začal dělat různé webové zakázky. V té době jsem také psal recenze a odborné články pro Softwarové noviny (později Click!). Mimo jiné i seriál o JavaScriptu, z jehož textů posléze vznikla i kniha o skriptování na webových stránkáchJavaScript: Hotová řešení.

Pracovat se musí

Ke konci civilky jsem se rozhodl změnit svůj obor a nevracet se zpátky k programování a databázím. Hledal jsem asi měsíc, ale na tvorbu webů jsem měl moc vysoké vzdělání (většinou firmy hledaly spíše svičené opice na tvorbu HTML). Nakonec jsem po třech kolech pohovorů zakotvil u mezinárodní personální agentury Hudson na pozici Front End Developer později se tam ze mě stal i Senior Front End Developer. Měl jsem na starosti tvorbu, údržbu a každoroční redesign několika desítek webů, trochu programování v ASP, .Net studiu, JavaScriptu, XML. Prostě od všeho trochu, včetně grafických návrhů stránek a tištěných materiálů.

V tomto období jsem také začal prodávat své fotografie v zahraničních fotobankách (svůj první digitální fotoaparát jsem si koupil na civilce, kde jsem vlastně také poprvé pořádně přičichl k focení – převážně akademických akcí).

Záhy jsem fotobankami nakazil celý náš vývojový tým ve firmě – jednu dobu tam byli zaregistrovaní snad všichni, ovšem nejvíce se toho chytil náš grafik, který tam pak začal nahrávat vektorové ilustrace (inu grafik). Což mě docela zaujalo – taky jsem to chtěl vyzkoušet, takže jsem si také začal hrát s Adobe Illustratorem. Bojoval jsem s ním asi měsíc, nadával, vztekal se jak křeček, posílal ho do horoucích pekel (je to fakt úplně jiný svět než starý známý Adobe Photoshop) a často otravoval našeho grafika. Nakonec jsem jej zlomil a podmanil (ten program, ne grafika), ale byl to těžký boj. Od té doby pomalu začaly v mém portfoliu na fotobankách převládat vektorové ilustrace nad fotografiemi – lépe se prodávaly, snadněji vytvářely a tak je tomu dodnes.

Fotobanky – moje budoucnost?

Po devíti letech se situace ve firmě pozvolna změnila, spousta lidí z týmu odešla, práce začala být trochu monotónní (a některé projekty mi připadaly úplně zbytečné, prostě jen aby si manageři na své nové pozici – většinou šéfové marketingu – mohli odškrtnout, že něco udělali, tak nařídili změnit design a podobné ptákoviny, které stály jen peníze, práci a výsledný efekt byl spíše záporný), navíc jsme si s manželkou pořídili dům a dvě děti, takže času bylo málo a já si uvědomil, že už jej nechci trávit v práci na nesmyslných projektech. Takže jsem si řekl dost a odešel na volnou nohu. Nebyl to žádný krok do neznáma, nebylo v tom skoro žádné riziko, protože už v té době mé příjmy z fotobank převyšovaly můj plat v práci a to jsem těm fotobankám věnoval jen pár hodin po večerech. Pokud vás fotobanky zajímají, tak si prostudujte také můj web fotobanky.cz, případně články o fotobankách na tomto webu.

Díky fotobankám mám teď mnohem více času na rodinu a své koníčky (četba knih, zejména sci-fi a fantasy, squash, kolo, běhání). Pokud mě chcete sledovat na sociálních sítí (kde trávím zbytečně moc času, tak použijte linky v patičce stránky).

Pokud mi chcete koupit nějaký dárek, tak rozhodně nepohrdnu kvalitním zeleným čajem (bez příchutí!), vínem, nebo hodně starým rumem.

Jak vznikla přezdívka Orson?

Jendou jsem se potřeboval zaregistrovat na nějakém serveru (asi poštovní účet, nebo v té době možná i Chat, opravdu už teď nevím kde to bylo) a všechny mé oblíbené přezdívky už byly zabrané, tak jsem hrábnul do knihovny u počítače, namátkou vytáhnul jednu knihu a do políčka USER NAME jsem zapsal jméno autora – byl to ORSON Scott Card a ta kniha se jmenovala Enderova hra – výborná scifárna, vřele doporučuji!

Kontaktní údaje

e-mail: petr (at) vacla­vek.com
ICQ: 73995087 – používám čím dál méně

Komentáře

1
Jaroslav Křepelka
7 listopad 2005, 09:41

Nazdar Petře Václavku. Do této chvíle jsem o Tobě nevěděl, že jseš. Jak jsem se k Tobě dostal: Přečetl jsem si Věnování a Poděkování z knihy Macromedia Flash MX Kompletní průvodce. Byl jsem dojat k slzám – fakt. dokonce mě to přímělo k tomu, že jsem otevřel ?//www.seznam.cz a napsal do vyhledávacího okénka – derek franklin -. A hned někde na začátku jsem narazil na ---- Petr Václavek ---- Tvůj web jsem neměl čas pořádně prohlédnout. Ale oslovil mě – ani nevím proč. Zatím čau – nemám čas. Musím jít nakrmit kozy a králíky. Ing.Jaroslav Křepelka,Mgr. venkovan – stáří 61 let, milovník krásných žen.

 
2
Tomáš Kouřil (z gymplu)
30 srpen 2006, 14:27

čau Peťo, máš super stránky. Přeju hodně štěstí a chuti do života i po ztrátě svobody :-))

 
3
Tomáš
4 duben 2007, 20:05

Jeli to ještě aktuelní a hledáte v Praze kancelář, sídlo firmy či jinou službu napište mi, prosím na pfann (at) ema­il.cz nebo 774 171 154.

 
4
5 duben 2007, 15:43

[3] Nic takového nehledám a ani jsem nehledal. Nevím, jak jste k něčemu takovému došel.

 
5
Jirka
14 leden 2008, 18:48

Moc čtivej blog :) Zaujaly mě články o webdesignu, grafice – konkrétně o fotobankách i zápisky z cestování. Přeji Vám dobrý rok 2008 a tomuto blogu přeji ať ho jeho autor stále udržuje ve skvělé formě :)

 
6
Beata
28 srpen 2009, 12:12

Zdravím. Mám knihy na predaj v nemeckom a anj. jazyku, ide o technické, IT neaké programovacie, vedecké, ekonomické, právnické a všetko možné.
Neviem teda či aj vykupujete knihy. Ak by bol záujem môžem zaslať zoznam konkrétnych kníh.

 
7
28 srpen 2009, 12:15

Zdravím,
kiny nevykupuji, jenom prodávám. Zahraniční knihy si většinou kupuji přes Book Depository – jelikož tam mají poštovné zdarma, vyjde to docela levně.

 
8
Danielle
28 prosinec 2009, 00:14

Dobrý den,
nepřeji si zveřejnění tohoto mého dotazu.
Líbí se mi stránky, na kterých jsem našla odkaz na Vás, jako autora.
Hledám vhodného tvůrce webových stránek pro moji osobní soukromou potřebu. Ráda bych je měla ca. DO MĚSÍCE.
Měli by vypadat například jako kniha, která má desky např. z kůže, kožená vazba, ta se otevře, když se na ni klikne a dál by se měli otáčet stránky s obsahem web stránek.
Jste schopen mi něco takového vytvořit a kolik by to stálo prosím?
Díky
Danielle

 
9
Petr Nosek
20 leden 2010, 15:55

Dobrý den, chtěl bych Vám poděkovat za Vaše recenze k odborným knihám (které mi pomohly při výběru té správné publikace). Dále za bleskurychle odpovězené dotazy, které jsem na Vás měl. Díky a přeji Vám mnoho úspěchů do dalších let. Jinak Vás web je super a často ho navštěvuji…Petr Nosek

 
10
29 leden 2010, 15:03

Dobrý den,nejdřív chci poděkovat za zážitek při procházení Vašich stránek.Nejvíce mě zaujaly fotografie,cit pro detail mě vždycky zajímal.Přeji Vám mnoho dalších tvořivých dní.(Kdyby jste měl zajem a chvilku času,budu ráda když nahlédnete do mých stránek,zajímal by mě Váš názor.) Přeji krásný den.Martina Doležalová

 
11
31 leden 2010, 00:41

Zdravím a díky za chválu.
Co se týče vašich stránek, líbí se mi nejvíce vaše kresby tužkou.

 
12
20 březen 2010, 20:55

Ahoj Petře,

Tvé webovky mi hodně pomohli. Zvlášť při (napoprvé úspěšné :-)) registraci na Shutterstock. Máš tady opravdu spoustu užitečných informací, na které jsem zatím nikde jinde nenarazil! A za to Ti děkuji.

Měj se moc fajn a přeju hodně dalších povedených článku jako doposud!

Ahoj Jarda.

 
13
Pavel
27 květen 2010, 14:15

Ahoj Petře,
dlouhou dobu se mi líbí Tvoje hra coby zápočtový
program Člověče nezlob se. Ale zřejmě je napsána jako 16 bitová, protože v počítači nastartovává
také zároveň aplikaci ntvdm.exe, kterou už novější
verze Windows nebudou podporovat. Nevím, jestli
existuje u této hry 32 bitová verze, ale nikde jsem ji nenašel. Nebylo by možné ji někde sehnat?
Moc děkuji za jakoukoli odpověď.
Pavel

 
14
Martin
29 květen 2010, 20:17

Ahoj Petr

Chcem sa spýtať či nevieš niečo o fotobanke www.inmagine.com ?

Máš super web
Martin

 
15
29 květen 2010, 22:40

podle vzhledu to vypadá na nějakou partnerskou fotobanku www.123rf.com (to jest fotobanku, co přeprodává fotky z 123rf).

 
16
29 květen 2010, 22:41

[13] Díky za chválu, ale programování už se nevěnuji dobrých 8 let, takže ti bohužel nepomůžu, neporadím :(

 
17
1 srpen 2010, 18:47

Dobrý den,zdravím

zaujala mě Vaše reklama na webu petr.vaclavek.com. Mám teké vlastní stránky, teda snažím se aby o nich bylo vidět,protože mě,jako člověka co moc počítačům neholduje to stálo mnoho úsilí :-) Myslíte že by bylo možné si u Vás zaplatit místo na reklamu? Předem děkuji za Vaši odpověď.

S pozdravem
Martina Doležalová

 
18
Petr
19 srpen 2010, 13:13

Zdravím,
nevíte náhodou, kde by se dala sehnat kniha „JavaScript Kompletní průvodce (David Flanagan), 2. vydání“??

Děkuji za odpověď.

Hezký den.

 
19
20 srpen 2010, 11:29

[18] Tak třeba na aukru

Zrovna teď ji tam někdo prodává, jinak se stačí občas podívat, určitě se tam zase objeví.

 
20
Marie Mrázová
6 říjen 2010, 18:29

Ahoj Petře,narazila jsem na tvoje fotky jsou úžasné.Je v nich hodně energie která vyzařuje i přes počítač.Nevěřila bych jak jsou krásní malá
zvířátka ta včelka nemá chybu a ten šneček.

 
21
ahas
8 březen 2011, 16:11

Zajimave :) Cestou s mikrofotbanek.cz dosel jsem az na tve stranky a zjistil jsem ze jsme sousedi, akorat bydlim na druhou stranu od KD Krakov :)

 
22
8 březen 2011, 16:16

Tak to jsme asi byli, ale už nejsme. Nestíhám aktualizovat web a koukám, že zrovna tato stránka má těch zastaralých informací víc než dost.

Loni v květnu jsme z bytu v Bohnicích přesídlili do domku v Klánovicích. A týden před tím se nám narodilo druhé dítě… Fakt to tu budu muset hodně přepsat :)

 
23
Sangvis
23 červen 2011, 10:43

Ahoj Petře,
stránky se mi líbí a určitě si je zařadím do oblíbených. Jinak reaguji na tvůj poslední přízpěvek, že jsi se přestěhoval do Klánovic. Já tam vyrostl a dost mě mrzí, že jsem se odstěhoval na Hloubětín. Člověk si těžko zvyká jít z baráku do bytu. Užívej krásného lesa s rodinou, než nám ho zastánci golfu vykácejí.

S pozdravem Ondra

 
24
8 únor 2012, 00:04

Ahoj Petře!
Máš fakt skvělé stránky se spoustou užitečných informací a navíc čtivé… žádná nuda!
Jsi profík!
Narazil jsem na tvoje stránky náhodou…hledajíc informace o fotobankách.
Poslední dobou tu sosám spoustu užitečných informací a opravdu mě baví číst snad vše.
Přeji hodně úspěchů a těším se na další příspěvky!
Zdravím a přeji mnoho osobních a profesních úspěchů!
Martin

 
25
8 únor 2012, 00:15

Díky za chválu, aktuální informace o fotobankách teď píšu na svůj nový web: fotobanky.cz

Tak se tam taky mrkni.

 
26
Martin Fabián
23 duben 2012, 22:10

Dotaz ohledně registrace na . Ahoj Petře, chtěl bych se tě zeptat ohledně registrace na stránkách pro vyplácení provizí za fotky. Při registraci je třeba zvolit, jestli účet bude osobní a nebo komerční. Jaký typ máš ty? jde mi o to, že když budu dostávat peníze za prodej fotek, tak je to z obchodní činnosti, tudíž by to měl být účet komerční, ale když se zase podívám do sazebníku, je tam poplatek Poplatek za užívání platební brány 19,95 € za měsíc, což mě docela odrazuje, protože se mi nechce platit za něco, co vlastně užívat budu až cca za několik měsíců, protože se teprve chystám na focení apod. Takže jaká je tvá rada v tomto případě?
Martin.

 
27
Martin Fabián
23 duben 2012, 22:11

Zapoměl jsem název serveru:

 
28
Martin Fabián
23 duben 2012, 22:25

Další dotaz se týká programů na úpravu fotek. Chtěl bych se zeptat, jelikož používáš photoshop, tak je mi jasné, že je možné si v dnešní době stáhnout všechny možné programy zdarma z internetu, nicméně zde může nastat menší problém a to v případě, kdy přijde nějaká kontrola, která bude chtít prokázat v jakém programu člověk fotky upravuje – z toho vyplývá, že bude chtít ukázat licenci, případně doklad o koupi onoho software. Je nějaký program, který se dá využívat freeware pro komerční účely bez nutnosti koupě? protože koupit si Photoshop stojí 14200 kč a to je opravdu pěkná suma a pochybuju, že si to někdo z běžných uživatelů kdy koupí, při dnešních možnostech internetu. Možná trochu zákeřná otázka, ale když už se do něčeho pustím, chci vědět všechny detaily a mít všechno zajištěné, abych případně náhodou nenarazil. Díky i za tuto odpověď. Martin.

 
29
24 duben 2012, 00:04

Zdravím,
no Moneybookeru stačí osobní účet, komerční je asi spíše pro obchodníky.

Co se týče softwaru, můžete zkusit Gimp, ten je zdarma, umí toho hodně, ale pracovat bych v něm nechtěl :) Docela dobrá, placené, ale levnější alternativa je možná Zoner. No pak ještě zkuste pohledat na internetu další freeware a shareware. Možností je spousta.

Já dělám do webů, fotek a vektorů, takže jsem si zakoupit celé Creative Studio od Adobe. Byla to pálka, ale určitě se mi ta investice vyplatila – Adobe je prostě v grafice standard.

 
30
Martin Fabián
24 duben 2012, 09:08

Taky zdravím a děkuji za odpověď. Jelikož jsem v této sféře co se týká focení a grafiky úplný začátečník, zkusím nejdříve freewarové verze – i když nemusí být ideální, ale aspoň člověk zjistí na co má vlohy a taky i trpělivost :-)

Jinak, super stránky, obdivuji také vaši ochotu všem pomáhat a radit, to se v dnešní době už jen tak nevidí, takže super!!!

Rád se v budoucnu s vámi podělím o své výtvory a budu rád za každou kritiku :-)

 
31
24 duben 2012, 22:17

Díky za chválu, Rádo se stalo. Každý jednou (no někteří i vícekrát) začínal.

 
32
Martin Fabian
25 duben 2012, 10:37

Zdravim znovu a tentokrat se chci s vami poradit ohledne vyberu fotoaparatu, ktery si chci koupit. Co rikate na Olympus sz 30mr? Je za dobrou cenu a srovnaval jsem ho s o radu novejsim typem 31mr a ma super parametry. Jaky je vas nazor, pripadne mate nejake doporueni? Jelikoz se jedna o zacatky, tak rad bych i takovou cenovou kategorii. Pakli se to osvedci, neni problem v budoucnu nasetrit na lepsi. Diky moc. Martin.

 
33
25 duben 2012, 10:54

Zdravím, s výběrem vám neporadím. Naposledy jsem foťák kupoval před cca 6ti lety a od té doby to nesleduji. Zkuste nějaké fotografické fórum.

 
34
Draxulla
15 říjen 2012, 23:45

Zdravím.Na youtube som narazil na video „Nové bohatství“,rozhovor z Alžbětou Šorfovou a som vdačný!!!ďakujem za to že som v správnu chvílu narazil na toto video,práve keď som strácal zmysel čohokolvek.Pri­atelia o ktorých som si myslel že sú priatelia sa mi obrátili chrbtom, nik nechápe čo sa mi deje a to dokonca ani ja.Snažil som sa zmeniť okolie ako sa to stalo tebe, ale asi som niečo urobil zle, asi som napísal nejaký program v „MATRIXe“, ktorý vobec nefunguje, alebo som možno nenapísal program ale vírus.Potreboval by som pomoc, alebo aspoň radu…od začiatku roku sa mi dejú zvláštne veci,strašne negatívne…Som ináč tiež rozvedený a síce je to už dlhšiu dobu(cca 5.r.),ale mám pocit akoby odvtedy nič nefungovalo tak ako by malo…„chyba v matrixe(?)“

 
35
12 prosinec 2012, 18:22

Dobrý den.

Mohu se zeptat na vektorový formát?

Dá se převést obrázek JPG na vektorový formát, snad se jmenuje EPS a zvolit nějakou automatickou opravu tak, aby zubaté linie se staly zase hladké a neostré písmo se zaostřilo. Já zjistil až po vydání třech knih, že ty obrázky nesmí být v JPG.

Existuje na vektorové obrázky nějaký jednoduchý program zadarmo?

Ten Adobe Illustrator CS6 vyžaduje univerzitu, aby to člověk mohl použít a neni zadarmo za měsíc používání.

 
36
17 leden 2013, 23:25

Zdravím, na základě popisu tvých zkušeností s prodejem fotek na shutterstock.com jsem to taky zkusil. Za 14 dní a 17 fotek mam první prodanou. Nyní jsem začal zkoumat podrobněji co všechno lze na těchto stránkách dělat a zjistil jsem, že ač při vkládání fotografií řádně vyplňuji klíčová slova tak poté co jsou fotky schváleny a rozkliknu je v gelerii tak nemají žádná Keywords přiřazena. Kde může být potíž. Děkuji za radu.

 
37
18 leden 2013, 12:03

Petře, tak tohle slyším poprvé, pošlete mi odkaz na nějakou z těch fotek.

 
38
20 leden 2013, 12:53

Omlouvám se Petře, špatně jsem se díval. Klíčová slova tam jsou. Moje portfolio je na http://www.shut­terstock.com/g/Pe­tr+Kopecky

 
39
mates
1 únor 2013, 17:09

Zdravím :) pracuji několik let v Corel draw a v práci jsem dostala nový program Illustrator CS6 a jsem z něho vcelu v pasti :) Ikdyz vypadá, že se v něm dají děla různé výborné věci, tak se teprve seznamuji – koukám po nápovědách a do knih, ale jednu věc jsem stále nenašla. Nevím, zdali máte zkušenost s Corel draw, ale tam jsou v panelu ,,zobrazit,, – přichytit k vodícím linkám, které mi velice pomáhají, abych umísťovala objekty přesně tam, kde mají být, ale nic takového nemůžu v AI najít :( A taky je v Corelu v panelu ,,zobrazit,, – ,,ukázat,, – tisknutelná oblast, která mi ukazuje kam až mohu grafiku sunout, aby mi vylezla v tiskárne a nebyla větší než kreslící plocha. Pokud o máte přehled, kde bych tyto pomůcky – pro mě vcelku klíčové – našla, budu Vám velice velice vděčná :)
p.s. Vaše práce a hlavně tutoriály jsou bezva!! Strasně člověku ulehčí práci s píděním co a jak udělat :)

Děkuji velmi :)

 
40
1 únor 2013, 20:45

Mates,
v Corelu jsem dělal snad jen jednu hodinu, takže jeho prostředí opravdu neznám. Ale podle toho jak to popisujete hledáte nejspíše View/Smart Guides.

Tisknutelná oblast to bude nejspíše View/Show Print Tiling a View/Show Artboard

 
41
mates
4 únor 2013, 09:52

Děkuji Děkuji velice!! :) Všechno jsem to skutečně našla – paráda! :) Děkuji za pomoc a Váš čas :)

 
42
pepo
22 únor 2013, 19:00

Čauko,
na začiatok, skvelý web veľa som sa naučil. Skúšam robiť rôzne loga a podobne veci a chcem sa opýtať či mi neporadíš. Existuje niejaky program ktorý mi automaticky vykresli navrhnuté logo na vizitky, tričká…alebo si to musím robiť ručne v photoshope?

 
43
22 únor 2013, 20:43

Ručně.

 
44
Josef
6 březen 2013, 13:14

Petře,před několika lety jsi měl tu trpělivost a radil mi s fotkami.
Teď mám něco trochu jiného – dnes mi přišel fotostan a jak to lidé trefně popisují na netu – vyskočil a rozložil se.Skvělé!Když jsem ho vyzkoušel, nastal problém – jak ho složit.Když mě pružina švihla do rozkroku, začal jsem hledat na netu a vidím,že máš podobnou zkušenost za sebou,ale nemohu to video najít.Pošli mi prosím odkaz.Zatím jdu zase zkoušet složit stan.Děkuji moc, Pepik

 
45
6 březen 2013, 17:16

Josefe, tak tímhle komentářem jsi mě vážně pobavil, díky! A na oplátku, tady je ten návod: http://www.you­tube.com/watch?…

 
46
Josef
6 březen 2013, 19:06

Petře díky, celá rodina chytrá,stan jde z ruky do ruky, každý půjč mi to,to nic není….a musím přiznat, že ač technik, bez toho videa by to nešlo.Jakmile se stan složí, okamžitě pevně zazipovat do futrálu, když se chvíli nechá ležet volně,sám se potvora vymrští…
Ještě jednou díky, Pepik

 
47
Jan Petr
24 květen 2013, 00:15

Ahoj Petře,
dostal jsem impuls na meditační místo k navázání komunikace s vesmírem.
Je to hlava mimozemšťana a třetí oko je jako hangár pro ostrůvek ve tvaru rakety. Případně zašlu fotky…
Tímto tě zvu na termín letního slunovratu. Tvé bubny bych si moc přál slyšet*

 
48
25 květen 2013, 21:43

Zdravím Jane Petře, nejspíše jsi si mě spletl s mým jmenovcem, ale fotky klidně pošli.

Petr

 
49
Lery
26 září 2013, 22:34

Dobry den, chtela bych se vas zeptat na jednu vec ohledne fotobanky. Pri registraci na Shutterstock jste skenoval jaky doklad (obcanku)? Dekuju.

 
50
27 září 2013, 11:31

Lery, skenoval jsem pas. Jinak pro fotobanky je určena diskuse http://forum.fo­tobanky.cz

 
51
Katy
19 listopad 2013, 22:02

Zdravím, opět jsem narazila na Vaší práci : http://www.czc­.cz/…-2013/clanek?… :)

 
52
Eva Hořejší
20 listopad 2013, 17:10

Dobrý den, Petře,
narazila jsem na Vaše stránky a doufám, že by jste mi mohl poradit. Už jsem kontaktovala jednoho grafika, ale zatím neúspěšně a ráda bych ten problém co nejdříve vyřešila. Před rokem jsem si koupila studentskou verzi Adobe CS6, dosud všechno fungovalo perfektně, ale asi před týdnem, kdy jsem měla v Illustratoru otevřeno najednou 17 pláten, program zničehonic spadnul a polovina práce v háji. Když ho znovu otevřu, vše běhá normálně, ale pokud použiju nástroj pro přesun objektu, program hned spadne. Ostatní nástroje fungují. Stejně tak ostatní programy. Dokonce jsem vše přeinstalovala, ale žádná změna k lepšímu. Nevíte, čím by to mohlo být? Nemohla by to být jen nějaká banální chyba, třeba jsem někde něco naklikala a nevím o tom:-). Používám Macbook. Pokud by Vás něco napadlo, dejte mi prosím vědět. Moc díky, Eva Hořejší

 
53
21 listopad 2013, 22:40

Evo, tak to asi neporadím, zkuste kontaktovat podporu Adobe.

 
54
Roman
24 listopad 2013, 14:59

Dobrý den Petře

V prvé řadě Vám děkuji za Vaše stránky o fotobankách. Píšu Vám, protože bych potřeboval od Vás poradit. Byl by nějaký problém, kdybych vytvořil objekty v 3ds maxu přesně podle fotografii existujících věcí, které najdu na internetu (třeba dýni, vánoční zvoneček, kolo…cokoliv) a pak tyto vyrenderované obrázky (jako jpg 3d objketu) uložil do fotobanky? Pokud by toto problém nebyl, vadilo by, kdybych vytvářel 3d objekty podle fotografií existujících věcí, již uložených někým jiným ve fotobankách a pak je do fotobank ukládal jako jpg 3d objektu? Děkuji Vám za odpověď

Roman

 
55
24 listopad 2013, 23:35

Zdravím, bohužel si nedovedu moc představit, jak moc bude 3D objekt podobný své předloze. Obecně by to neměl být problém, pokud půjde jen o inspiraci. V okamžiku, kdy budete předlohu přesně kopírovat, to samozřejmě problém je a autor to snadno pozná a bude z toho problém. Takže inspirace ano, kopírování ne.

 
56
23 duben 2014, 09:15

Dobrý den, po delším čase se ozývám, abych Vás požádal o názor. Dostal jsem z adresy: joseph (at) ar­tofbusinesscar­ds.com
pozvánku k účasti ve fotobance s finančně lákavou odměnou za prodej. Nějak se mi to nezdá a proto přicházím se svým dotazem.Zdravím srdečně! M.Fuksa

 
57
6 květen 2014, 11:17

Zdravím,
zkusil jsem se na tento web poptat na diskuzním fóru fotobank.

 
58
7 leden 2015, 00:15

Hi, Can you contact me for a graphic inquiry? I have an item from 123rf.com and I would like to inquire about part of the image to use please.
cliff skylinecomedy.com

 
59
Jana
20 leden 2015, 15:28

Dobrý den, mám na vás prosím jednu prosbu, mohl by jse mi poradit nějakou sci-fi technickou pro dceru, potřebuje jí do škole a vůbec se v tom nevyznám, náhodou jsme našla vaše stránky a napadlo mě, že vás požádám o pomoc. Děkuji pěkný den Jana Heinzová.

 
60
20 leden 2015, 15:43

Tady máte žebříček nejlepších sci-fi technických knih: http://www.le­gie.info/…nr/cy­berpunk

 
61
Jana
20 leden 2015, 18:16

Děkuji moc za ochotu.

 
62
Šimon Hamerský
10 září 2015, 16:16

Dobrý den,
na webu jsem viděl několik Vašich fotografií jídel. Rád bych se zeptal, jestli fotíte i profesionálně a měl zájem o příležitostné nafocení našeho menu?
Zastupuji jeden hotel v Praze.
Děkuji předem
Šimon Hamerský
shamersky (at) po­lak-international.com

 

Přidej komentář

Pište prosím slušně, s diakritikou a k věci. Dodržujte pravidla a využijte možnosti formátování uvedená pod formulářem.

Email nebude zveřejněn

Pravidla a možnosti formátování

  • Nepoužívejte HTML značky, blog podporuje formátování texy. Nový odstavec získáte 2x odřádkováním, odkaz: "text odkazu":odkaz, **tučně**, *kurzíva*
  • Adresy začínající na http:// budou automaticky převedeny na odkazy
  • Jediné dvě povinné položky formuláře jsou Jméno a zpráva
  • Na předchozí komentáře odkazujte zápisem [2]

 

Sekce