Robin Williamsová: Grafická úprava

Kniha s názvem Grafická úprava zaujme hned na první pohled svou kanárkovsky žlutou a fialovou kompozicí. Otevřete-li ji, zaujme vás podruhé – svým obsahem.

Martinus - mé oblíbené online knihkupectví Martinus.cz - mé oblíbené knihkupectví s největší nabídkou knih (mají i e-booky). Navíc při nákupu nad 999 Kč je poštovné zdarma.

Cílem autorky bylo nejen naučit čtenáře vytvářet vizuálně zajímavější a lepší dokumenty, ale donutit jej zamyslet se nad vzhledem svých textových a grafických výtvorů. Pro lidi, kteří moc nad vizuální podobou neuvažují, používá autorka zkratku VIP, která má trochu jiný význam, než je obvyklé – Vizually Illiterate Person (vizuálně negramotná osoba).

A jaký postup k tomu zvolila? Jednoduše řečeno dobrý a hlavně praktický – seznamuje čtenáře se základními principy (kontrast, opakování, zarovnání, blízkost), s typy písma a jeho používání a ukazuje je na velkém množství příkladů. Ukázky jsou vždy dvě – před a po provedení üpravy. Na nich vysvětluje nejen JAK se docílí lepšího výsledku, JAK čtenář dokument čte a vnímá jej, ale také PROČ je původní úprava nevhodná a PROČ je ta nová lepší. Pozornost si určitě zaslouží testy, na kterých si můžete vyzkoušet, co si z knihy odnášíte.

Rád bych složil poklonu nakladatelství za kvalitní překlad nejen textu, ale zejména ukázek, které obsahují spoustu drobných vtípků. I když v textu se sem tam ztratilo nějaké písmenko, doporučil bych publikaci každému, protože každý z nás vytváří dokumenty, zprávy a zápisy, ale jen málokdo přemýšlí nad tím, jak výsledek vypadá a jak by jej mohl vylepšit. Svět je plný VIP osob, přečtěte si tuto knihu a přestaňte jimi být!

Hodnocení: 10/10

Mobil Media 2002, 144 stran, 190 Kč, ISBN: 80–86593–32–0

Komentáře

Přidej komentář

Pište prosím slušně, s diakritikou a k věci. Dodržujte pravidla a využijte možnosti formátování uvedená pod formulářem.

Email nebude zveřejněn

Pravidla a možnosti formátování

  • Nepoužívejte HTML značky, blog podporuje formátování texy. Nový odstavec získáte 2x odřádkováním, odkaz: "text odkazu":odkaz, **tučně**, *kurzíva*
  • Adresy začínající na http:// budou automaticky převedeny na odkazy
  • Jediné dvě povinné položky formuláře jsou Jméno a zpráva
  • Na předchozí komentáře odkazujte zápisem [2]

 

Sekce