Bonnie Blakeová, Doug Sahlin: Jak využívat Macromedia Flash MX 2004

Bonnie Blakeová, Doug Sahlin: Jak využívat Macromedia Flash MX 2004Flash asi nemusím nikomu představovat, jeho verze MX 2004 – kterou kniha popisuje – už sice byla nahrazena novou verzí 8, ale to nic nemění na přínosnosti publikace, protože se uvedené verze liší jen v některých detailech, které nejsou pro jeho pochopení a naučení podstatné.

Kniha se zaměřuje převážně na začátečníky a kompletně od podlahy je seznamuje s prostředím a možnostmi, které Macromedia Flash MX 2004 nabízí: pracovní plocha, grafické prvky, text, rastrové obrázky, video, zvuk, symboly, knihovny, animace, interaktivita a ActionScript.

Autoři vytvořili snadno čitelný a přehledný text a doplnili jej o různé poznámky, tipy, informace, které vám ještě více rozšíří vaše znalosti. Aby čtenář snáze pochopil výklad, je text prokládán velkým množstvím obrázků s detailními popiskami. Překladatel se s nimi ale asi neuměl pořádně vypořádat a tak jsou někdy v angličtině, jindy v češtině a občas dokonce v „čechoangličtině“ – například „Nabídka Stroke Style“. V závěru knihy se nachází seznam odkazů na zajímavé zdroje na Internetu a právě tady spatřuji další nedostatek – české vydavatelství si mohlo dát tu práci a přihodit alespoň pár tipů i na české zdroje.

Uvedené nedostatky ale nemění nic na tom, že se jedná o dobrou knihu pro začínající uživatele tohoto skvělého vývojového nástroje. A věřím, že i ti zkušenější si najdou pár drobností o kterých donedávna neměli ponětí.

Hodnocení: 8/10

Bonnie Blakeová, Doug Sahalin: Jak využívat Macromedia Flash MX 2004; Softpress 2005, ISBN: 80–86497–78-X, 479 stran, 395 Kč

Petr Václavek

Zobrazit příspěvky od Petr Václavek
Grafik na volné noze, kterého živí kreslení pro zahraniční microstock fotobanky, příležitostný fotograf, tvůrce dubánků, velký lenoch, čajopijec, a vášnivý čtenář.

1 Komentář

  1. Ivorius
    22. 2. 2006

    Zajímalo by mě, jestli je pouze pro začátečníky, nebo zda-li v ní i pokročilý uživatelé najdou hodnotné informace?

    Odpovědět

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Skočit na začátek stránky