Wendy Northcuttová: Darwinovy ceny – evoluce v praxi

Wendy Northcuttová: Darwinovy ceny – evoluce v praxi

Jeden z úplně prvních řetězových emailů na internetu popisoval příběhy nositelů Darwinových cen. Tyto ceny jsou každoročně udělovány jedincům, kteří vylepší genotyp lidstva tím, že z něj eliminují sami sebe (připraví se o život nebo o možnost reprodukce) a to obdivuhodně hloupým či mimořádně pošetilým způsobem.

Proto se připravte na téměř stovku mimořádně morbidních krátkých příběhů s převážně smutným koncem (například „o kuřeti, které spadlo do studny a při jeho záchraně zemřelo šest lidí – kuře přežilo“). Mnoho z nich se skutečně stalo a bylo nezávisle ověřeno, některé jsou holé fámy (tzv. „městské legendy“), ovšem o to více jsou zábavné (zaručeně nejznámější je „JATO – o tom co se stane, když k autu přimontujete tryskový posilovač vzlétnutí – JATO – pro nákladní letadla“). Některé přesto dopadly šťastně – jedinec přežil – a tak si místo darwinovy ceny vysloužil jen čestnou zmínku.

Škoda jen, že originál je z roku 2000, takže v knize nenajdete nejnovější nositele darwinových cen, ty si ale můžete přečíst v originále na internetu (http://www.dar­winawards.com/).

Hodnocení: 10/10

Wendy Northcuttová: Darwinovy ceny – evoluce v praxi; Motto 2004, 285 stran, 209 Kč, ISBN: 80–7246–258-X

Petr Václavek

Zobrazit příspěvky od Petr Václavek
Grafik na volné noze, kterého živí kreslení pro zahraniční microstock fotobanky, příležitostný fotograf, tvůrce dubánků, velký lenoch, čajopijec, a vášnivý čtenář.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Skočit na začátek stránky