Marc Delisle: phpMyAdmin – efektivní správa MySQL

Marc Delisle: phpMyAdmin – efektivní správa MySQLDatabáze MySQL je asi nejpoužívanější databázový systém pro malé webové projekty. Ovšem chybí ji nějaké příjemné uživatelské prostředí pro ladění a správu dat. Naštěstí existují řešení třetích stran, které tento nedostatek řeší. Webová aplikace phpMyAdmin je jednou z nich.

O recenzované knize by se dalo říct, že je to vlastně přeložený uživatelský manuál (týká se aktuální verze v době jejího vzniku – 2.6.0). Autor (mimo jiné jeden z vývojářů tohoto nástroje) postupně probírá všechny možnosti, které nástroj nabízí – od instalace a konfigurace, přes vytváření a editaci, importy a exporty dat až po administraci. Velmi zajímavý je úvod o vzniku a vývoji phpMyAdmin. Text je srozumitelný a doplněný o mnoho ukázek. Navíc jsou v textu uvedeny mnohé parametry, kterými se v aplikaci nastavují různé předvolby.

Jsem trochu na rozpacích, komu bych knihu doporučil, neboť jak už jsem v úvodu napsal, jedná se ve skutečnosti spíše o manuál. Tak snad jen těm, kteří hodlají phpMyAdmin více používat a dokumentace v anglickém jazyce jim nestačí.

Hodnocení: 7/10

Marc Delisle: phpMyAdmin – efektivní správa MySQL. Zoner Press, 2004, 264 stran, 230 Kč, ISBN 80–86815–09–9

Petr Václavek

Zobrazit příspěvky od Petr Václavek
Grafik na volné noze, kterého živí kreslení pro zahraniční microstock fotobanky, příležitostný fotograf, tvůrce dubánků, velký lenoch, čajopijec, a vášnivý čtenář.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Skočit na začátek stránky