Tomáš Tůma: Fotografujeme digitálně

Tomáš Tůma: Fotografujeme digitálně

Digitální fotografie postupně vytlačuje fotografii klasickou. Stále, se ale najde spousta lidí, kteří fotoaparát používají pouze k focení rodinných snímků a u klasiky zůstávají spíše jen ze setrvačnosti a prozatím pouze sbírají odvahu a informace, než přejdou na novější technologii. A právě těm je určena recenzovaná publikace.

Najdou v ní nejen rady týkající se parametrů a výběru přístroje, ale i vysvětlení různých pojmů, nastavení, technik a také praktické poučky ohledně focení (expozice, kompozice, práce se světlem, bleskem), popis příslušenství a jeho použití.

To vše je zabaleno ve velmi pěkné sazbě a grafické úpravě a barevně vytištěno na křídovém papíře. Text není moc ukecaný (zabírá asi stejně místa jako obrázky), ale je srozumitelný a dobře čitelný. Snad jediné, co mi chybělo (a co by zasloužilo zmínky) byly informace o zpracování digitálních fotografií v klasických digilabech a pár řádků o tom, jak snadno lze digitální fotografie před tiskem upravovat v grafických editorech.

Vřele tuto knihu doporučuji každému, kdo ještě stále váhá s přechodem na digitální fotografii.

Hodnocení: 9/10

Tomáš Tůma: Fotografujeme digitálně, Computer Press 2004, 136 stran, 269Kč, ISBN: 80–251–0153–3

Petr Václavek

Zobrazit příspěvky od Petr Václavek
Grafik na volné noze, kterého živí kreslení pro zahraniční microstock fotobanky, příležitostný fotograf, tvůrce dubánků, velký lenoch, čajopijec, a vášnivý čtenář.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Skočit na začátek stránky