Sandee Cohen: Macromedia Fireworks MX

Knih v českém jazyce o grafických editorech je v našich knihkupectví nepočítaně, ale devadesát procent z nich se zabývá programy jako jsou Adobe Photoshop či Corel Draw. Názorný průvodce uživatele Fireworks MX z této řady vybočuje a řadí se do oněch zbývajících desíti procent. Nutno podotknout, že se jedná o bezkonkurenční knihu, neboť jednak je na našem trhu jediná, která se tímto produktem zabývá a jednak je kvalitní.

K její kvalitě velmi přispívá názornost – text je přehledně rozdělen do jednotlivých logických sekcí (ty jsou ještě sazbou označeny na okraji knihy). V každé sekci probíhá výklad stylem otázka a několikabodový postup s názornými obrázky, který je doplněn několika vylepšujícími tipy a poznámkami. Žádné přebytečné okecávání, žádná nadbytečná omáčka – tak jak by to mělo být. Díky tomu se knihou nemusíte prokousávat, abyste se dostali k tématu, které vás zajímá. Můžete ji číst sekvenčně, ale i na přeskáčku nebo odzadu (je to vcelku jedno a pokud přece jen něčemu nerozumíte, od čeho je rejstřík a obsah).

Jelikož zmíněný program existuje nejen pro počítače PC se systémem MS Windows, ale i pro platformu Macintosh, jsou v textu popsány drobné rozdíly mezi těmito verzemi. Součástí každé publikace o grafickém programu bývá barevná příloha, proto není divu, že ji naleznete i zde.

Cílovou skupinou této publikace jsou začátečníci a pokročilí uživatelé Macromedia Fireworks MX (přínos pro profíky moc velký není). Proto chcete-li se naučit pořádně kreslit ve zmíněném nástroji, můžu vám recenzovanou knihu jen doporučit.

Hodnocení: 10/10

Computer Press, 2003, 389 Kč, 374 stran, ISBN: 80–7226–853–8

Petr Václavek

Zobrazit příspěvky od Petr Václavek
Grafik na volné noze, kterého živí kreslení pro zahraniční microstock fotobanky, příležitostný fotograf, tvůrce dubánků, velký lenoch, čajopijec, a vášnivý čtenář.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Skočit na začátek stránky