Hugh E. Williams a David Lane: PHP a MySQL Vytváříme webové databázové aplikace

PHP a MySQL je jedna z nejpoužívanějších kombinací pro vytváření menších webových databázových aplikací. Není proto divu, že na toto téma bylo napsáno již spousta knih a že je o tyto knihy zájem. Recenzovaná publikace rozhodně patří do této úspěšné kategorie.

Martinus - mé oblíbené online knihkupectví Martinus.cz - mé oblíbené knihkupectví s největší nabídkou knih (mají i e-booky). Navíc při nákupu nad 999 Kč je poštovné zdarma.

Asi stejně jako v ostatních obdobných knihách patří její úvod základům PHP, databázovému serveru MySQL a zejména jejich propojení. Další její část se věnuje aplikaci naučených znalostí na velkém příkladu (elektornický vinný obchod včetně nákupního vozíku, autentizace atd). Přílohu tvoří návody pro instalaci, velmi zajímavý výklad internetových a webových protoků, modelování relačních databází, správě seancí a na úplném závěru naleznete velké množství odkazů na další zdroje informací.

Text je psán poměrně čtivě a dá se lehce pochopit – například komunikace mezi klientem a serverem je zde pro názornost výborně dopodrobna rozkreslena, což značně ulehčuje pochopení probírané látky. K naprosté dokonalosti chybí snad již jen pár dalších (menších) praktických příkladů, ale i bez nich se jedná o výbornou publikaci.

Kniha není určena pro naprosté začátečníky – předpokládá se nejen určitá znalost prostředí WWW, ale i základy HTML a některého programovacího jazyka. Proto bych ji doporučil zejména těm, kteří již něco naprogramovali a teď přechází na PHP a MySQL, případně již zkušenějším programátorům na této platformě.

Hodnocení: 10/10

Computer Press 2002, 530 stran, 490 Kč, ISBN: 80–7226–760–4

Komentáře

Přidej komentář

Pište prosím slušně, s diakritikou a k věci. Dodržujte pravidla a využijte možnosti formátování uvedená pod formulářem.

Email nebude zveřejněn

Pravidla a možnosti formátování

  • Nepoužívejte HTML značky, blog podporuje formátování texy. Nový odstavec získáte 2x odřádkováním, odkaz: "text odkazu":odkaz, **tučně**, *kurzíva*
  • Adresy začínající na http:// budou automaticky převedeny na odkazy
  • Jediné dvě povinné položky formuláře jsou Jméno a zpráva
  • Na předchozí komentáře odkazujte zápisem [2]

 

Sekce