V. Smidek, J. Berit a L. Mrázek: PHP v příkladech

Recenzovaná kniha zaujme ihned na první pohled grafickou úpravou své obálky. Ta se nakladatelství Kopp opravdu povedla. Je stejně lákavý i obsah? Po otevření v ní naleznete jak teoretické, tak praktické informace o PHP. Teoretickou částí je zejména jemný a rychlý úvod do tohoto skriptovacího jazyka (jde spíše jen o osvěžení než o skutečnou výuku) a závěr, který je věnován databázím. Jádro tvoří praktická část – příklady, neboli základní a nejznámější skripty ke kterým se PHP nejčastěji využívá (počítadlem počínaje a webovým obchodem konče).

Martinus - mé oblíbené online knihkupectví Martinus.cz - mé oblíbené knihkupectví s největší nabídkou knih (mají i e-booky). Navíc při nákupu nad 999 Kč je poštovné zdarma.

K obsahu bych měl několik připomínek. Úvodní osvěžující část by mohla být kratší a ušetřené místo bych věnoval lepšímu okomentování uváděných příkladů, neb některé obraty v kódu nejsou až tak úplně triviální. Stejně tak by se v textu u příkladů neztratily ukázky datových souborů (uživatel by si alespoň uvědomil, jak jsou ta data vlastně uložená a mnohé by pochopil snáze).

A grafické zpracování? Vcelku dobré, snad jen ve zdrojových kódech to ujíždí – odřádkování na špatných místech a záhadná a dosti matoucí odsazení (aby člověk pochopil uvedený kus kódu, musí si spočítat příslušné závorky).

Až na uvedené chybičky je to dobrá knížka a mohla by se hodit každému, kdo chce něco vytvořit v PHP, zejména pokud dotyčný začíná a k samostudiu si vezme na pomoc ještě příslušnou dokumentaci, která je k dispozici zdarma na webu.

Hodnocení: 9/10

Kopp, 2001, 117 stran, 99 Kč, ISBN: 80–7232–162–5

Komentáře

Přidej komentář

Pište prosím slušně, s diakritikou a k věci. Dodržujte pravidla a využijte možnosti formátování uvedená pod formulářem.

Email nebude zveřejněn

Pravidla a možnosti formátování

  • Nepoužívejte HTML značky, blog podporuje formátování texy. Nový odstavec získáte 2x odřádkováním, odkaz: "text odkazu":odkaz, **tučně**, *kurzíva*
  • Adresy začínající na http:// budou automaticky převedeny na odkazy
  • Jediné dvě povinné položky formuláře jsou Jméno a zpráva
  • Na předchozí komentáře odkazujte zápisem [2]

 

Sekce