Mikrofotobanky 2010 - průzkum mezi fotografy a grafiky

Dotazník na microstock fotobankyNejvětší zahraniční diskusní fórum o microstock fotobankách www.microstoc­kgroup.com každý rok provádí průzkum mezi svými členy aby zjistilo aktuální trendy a statistiky v tomto oboru. Letos jsem se rozhodl, že obdobný průzkum také provedu. Budu rád, když se zúčastníte a pravdivě odpovíte několik otázek, nezabere vám to více než 5 minut.

Výsledky zobrazím v průběhu února/března na svém blogu. Vše je anonymní, žádná otázka není povinná (ale prosím o co nejkompletnější vyplnění), dotazník je vytvořen za pomoci aplikace Google Docs.

Proč vyplňovat? Co bude výsledkem?

Cílem tohoto projektu je zjistit, jak jsou na tom čeští fotografové a ilustrátoři prodávající své výtvory v microstock fotobankách v porovnání s těmi zahraničními. A také snaha zmapovat situaci a získat zajímavé informace.

Žádné výhry za vyplnění nečekejte, nicméně doufám, že z dat vyplynou zajímavé a přínosné informace také pro vás. Stejnou akci bych rád zopakoval (po vypilování dotazníku na základě zpracování letošních výsledků) na začátku každého roku – dozvíme se tak spoustu zajímavých dat o vývoji prodejů a prodejců v microstock fotobankách.

Vyplnit dotazník

Děkuji za spolupráci a pokud máte nějaké připomínky, podměty, návrhy, můžete je zapsat do komentářů.

Komentáře

1
4 leden 2011, 14:53

Dobrý nápad. Chválim a přeju mnoho úspěchů..

 
2
4 leden 2011, 16:44

Díky za chválu, loni na fóru microstockgroup dotazník zodpovědělo přes 400 lidí. Já bych rád dosáhl alespoň 100.

Budu tedy rád za jakoukoliv propagaci na fórech, webech, facebooku, twitteru.

Díky!

 
3
5 leden 2011, 13:14

Paráda, jsem zvědavej, jaky Petr uvede statistiky, já mám pár illustrací, ale není jich mnoho. Zkoušim vše co mě napadne, no uvidíme, ješte nevim co přesně dělat. Ale asi se teďko zaměřim na fonty.

 
4
5 leden 2011, 16:16

Vyplněno. Jsem moc zvědavý na výsledek českých fotobankéřů. Přeji hodně respondentů, ať je z toho nakonec kvalitní průzkum.

Mějte se pěkně Petře.

 
5
6 leden 2011, 07:01

Dotazník odeslán… Na celkové výsledky a počet respondentů jsem velmi zvědav :)

 
6
Atos
19 leden 2011, 20:14

Také jsem dotazník vyplnil. Ačkoli jsem úplný začátečník a v podstatě se ještě zorientovávám a to hlavně díky Vám, doufám, že vám to bude alespoň trochu ku prospěchu.

 

Přidej komentář

Pište prosím slušně, s diakritikou a k věci. Dodržujte pravidla a využijte možnosti formátování uvedená pod formulářem.

Email nebude zveřejněn

Pravidla a možnosti formátování

  • Nepoužívejte HTML značky, blog podporuje formátování texy. Nový odstavec získáte 2x odřádkováním, odkaz: "text odkazu":odkaz, **tučně**, *kurzíva*
  • Adresy začínající na http:// budou automaticky převedeny na odkazy
  • Jediné dvě povinné položky formuláře jsou Jméno a zpráva
  • Na předchozí komentáře odkazujte zápisem [2]

 

Sekce