Scott Kelby: Digitální fotografie 2

Scott Kelby: Digitální fotografie 2Nejprve jsem si myslel, že je tato kniha jen novým-rozšířeným vydáním bestselleru Digitální fotografie, ale naštěstí se toto mé podezření nepotvrdilo. Jedná se o pokračování, které je odbornější a určené pro pokročilejší fotografy.

Martinus - mé oblíbené online knihkupectví Martinus.cz - mé oblíbené knihkupectví s největší nabídkou knih (mají i e-booky). Navíc při nákupu nad 999 Kč je poštovné zdarma.

Publikace si zachovala stejný formát, styl, způsob doporučování koupě nové techniky (tj. něco levného, zlatá střední cesta a něco pro profíky). Rady se ale tentokráte týkaly odbornějších oblastí – na začátku se autor věnuje externímu blesku, vybudování vlastního fotografického studia (pozadí, světla, odrazné plochy), focení portrétů, krajin, svateb, focení na cestách a makra. Závěrečná kapitola ukazuje recepty na snímky s velkým S (v ní se autor dělí o informace jak vyfotil konkrétní snímek – tedy jaké bylo použité světlo, technika, nastavení a na co si máte dát při pořizování podobných snímků pozor).

Asi nejpřínosnější mi připadají kapitoly o vybavení ateliéru, neboť je to v knihách docela často opomíjené téma. Při tom autor (nejen v této kapitole) také uvádí konkrétní názvy techniky, které poté česká redakce doplnila o české ceny a české prodejce.

Velmi se mi líbí styl, kterým je kniha napsána – jeden tip / rada na jednu stránku, včetně ukázkového snímku (mnohdy i s doporučením co koupit). Přičemž ona rada je vždy snadno pochopitelná a dostatečně vysvětlená. Pravda, někdy je velmi triviální (použij stativ), jindy to je moudro, ke kterému byste se sami z vlastní praxe horko těžko dopracovali. Celou dobu autor předpokládá, že fotíte digitální zrcadlovkou, ale i pokud máte kompakt, tak většinu rad můžete v praxi použít, neboť se nejedná o vychytávky s nastavováním konkrétních fotoaparátů, ale o obecné principy fotografování.

Kniha Scott Kelby: Digitální fotografie 2 je určena spíše pokročilejším fotografům a to ne pro to, že by byla těžká na pochopení (vše je polopaticky a zcela jasně vysvětleno, takže to pochopí i začátečníci) ale spíše pro to, že se více zabývá ateliérovým focením, na které je potřeba nakoupit dosti techniky.

Hodnocení: 10/10, Titul měsíce

Scott Kelby: Digitální fotografie 2; Zoner Press 2008, 222 stran, 285 Kč, ISBN: 978–80–7413–010–6

Komentáře

1
12 leden 2009, 19:22

Taky si na ni brousím zuby, a jsem rád, že nezklamala. Až dočtu celou frontu knížek z Vánoc a knihovny, tak si ji asi taky pořídím :)

 

Přidej komentář

Pište prosím slušně, s diakritikou a k věci. Dodržujte pravidla a využijte možnosti formátování uvedená pod formulářem.

Email nebude zveřejněn

Pravidla a možnosti formátování

  • Nepoužívejte HTML značky, blog podporuje formátování texy. Nový odstavec získáte 2x odřádkováním, odkaz: "text odkazu":odkaz, **tučně**, *kurzíva*
  • Adresy začínající na http:// budou automaticky převedeny na odkazy
  • Jediné dvě povinné položky formuláře jsou Jméno a zpráva
  • Na předchozí komentáře odkazujte zápisem [2]

 

Sekce