Reference: Kde se použily moje fotky a ilustrace

Už dlouho jsem se chystal sepsat spot o tom, kde se použily mé fotky a ilustrace, které prodávám v zahraničních microstock fotobankách. Dlouho jsem to odkládal, neboť jednak nebyl čas a jednak jsem nevěděl o žádném významnějším případu použití.

Web o prodeji a nákupu ilustrací, fotek a videí v microstock fotobankách Články o fotobankách jsem zaktualizoval na novém webu fotobanky.cz. Veškeré dotazy na toto téma prosím směřujte na diskuzní fórum forum.fotobanky.cz, kde získáte mnohem obsáhlejší a rychlejší odpověď.

Většinou jsem zahlédl / dohledal jen nějakou malou grafiku na webu, či v tištěném inzerátu. Sem tam doprovodná fotka v časopise. Až jednou… asi před týdnem, mi jeden čtenář napsal na konec emailu:

btw: Tu „music duhu“ jste přebral od Coca coly nebo Coca cola od vás?

Za pár dní jsem to šel prozkoumat do obchodu a zjistil jsem, že mou ilustraci použila coca-cola na potisk láhve od klasické coly:

Moje ilustrace na láhvi od Coca Coly

Zde je moje použitá ilustrace:

Moje ilustrace, kterou Coca-cola použila

Navíc, je tento motiv použit i na tapetách, které jsou volně ke stažení na My Coke Zone portálu:

My Coke Zone portál s mými ilustracemi

Mimochodem, tu samou ilustraci jsem viděl použitou jinou firmou na velkém billboardu (s bílým pozadím), bohužel jsem jej viděl jen letmo jednou z vlaku a podruhé z auta, takže ani nevím, která firma ji použila (kampaň měla něco společného s létem).

Máte nějaké podobné zážitky se svými fotkami a ilustracemi? Narazili jste na ně někde?

Komentáře

1
28 říjen 2008, 23:47

Gratuluju! To se bude dobře vyjímat v životopise :)

 
2
stan
29 říjen 2008, 10:35

skoda jen, ze od colaloky nepritekl nejaky ten milionek$, ale jen par drobaku a dobrej pocit vid?

 
3
29 říjen 2008, 10:39

No jasně, žádná velká suma to nebyla (asi 28 dolarů), ale to je za ilustraci, kterou jsem dělal asi tak 5 minut pořád ještě dost :)

 
4
29 říjen 2008, 11:36
 
5
29 říjen 2008, 15:27

To je ohromné Petře, gratuluji!!!

A vím jak to potěší, že naše „práce“ není marná a někde ožije. Dokonce mimo ČR. Já mám zkušenost s fotem požárníků :), ale slabší. Pouze si fofo dali na svůj služební web, i tak jsem jásala. Tvé práce jsou moc hezké, nápadité.

Zdravím :)

 
6
Hepcziiik
16 listopad 2008, 18:40

ja prodal před pár dny prvni fotku na Dreamstime a měl jsem radost jako malej kluk :-)alespon je impuls do dalsi prace a snahy. a k te Coca-Cole gratuluji!!!

 
7
5 prosinec 2008, 00:45

Tak ještě dodatek – díky dalšímu čtenáři jsem se konečně dozvěděl co to bylo za billboard (opět Coca Cola) a taky, že jiná firma použila tuto ilustraci obdobným způsobem, ale ještě dříve než Coca Cola. Více v článku Fabricdrink vs Coca cola na webu mediafabrica.cz.

 
8
5 prosinec 2008, 00:49

[7] A ještě odkaz na web Fabricdrink kde to je použito.

 
9
5 květen 2009, 18:25

Supr, gratuluju. Já díky fotolii ktera vzdy uvadela kdo si ilustraci koupil mel taky par nálezů. Nejvtipnější byl nález mé ilustrace na hlavním horním banneru webstránek nějakého německého Nightklubu:-) Ale ted to fotolia uz nezverejnuje, tak uz se hleda tezko. Bohuzel co se da taky najit, tak ukradene ilustrace na warezforech. To jsem se uz taky svoje nasel. Tak preju teda jeste kupu tech legalnich nalezu ;-) A dik za privedeni k fotobankam. Love zdar!

 
10
Barča
25 listopad 2013, 17:54

Tak nevím je to ta samá duha? Mám zdání, že ano ;o)
http://img.lev­neelektro.cz/…004106–­1.jpg

 
11
25 listopad 2013, 22:33

Jo, jo, je to ona, jen je trochu zdeformovaná.

 

Přidej komentář

Pište prosím slušně, s diakritikou a k věci. Dodržujte pravidla a využijte možnosti formátování uvedená pod formulářem.

Email nebude zveřejněn

Pravidla a možnosti formátování

  • Nepoužívejte HTML značky, blog podporuje formátování texy. Nový odstavec získáte 2x odřádkováním, odkaz: "text odkazu":odkaz, **tučně**, *kurzíva*
  • Adresy začínající na http:// budou automaticky převedeny na odkazy
  • Jediné dvě povinné položky formuláře jsou Jméno a zpráva
  • Na předchozí komentáře odkazujte zápisem [2]

 

Sekce