Doug Sahlin: Digitální fotografie rychlými kroky

Doug Sahlin: Digitální fotografie rychlými krokyCože, vy ještě nemáte digitál? A chtěli byste? Aha, vy nevíte jaký a jak to pak používat. No tak zkuste recenzovanou publikaci – nejen že vám pomůže (alespoň zhruba) poradit, který digitální přístroj by byl pro vás ten správný, ale ukáže vám i jak s ním pracovat a jak jej využívat tak, abyste z něj dostali co nejvíce.

Martinus - mé oblíbené online knihkupectví Martinus.cz - mé oblíbené knihkupectví s největší nabídkou knih (mají i e-booky). Navíc při nákupu nad 999 Kč je poštovné zdarma.

Na více než dvouset barevných stránkách vám autor názorně ukáže jak komponovat, využívat jednotlivé režimy focení, fotit krajinu, lidi a další témata. Poradí také jak po zhotovení snímku v přístroji jej ještě vylepšit v grafickém programu a co dalšího s ním dále provést.

Kniha je poměrně přehledná, každá kapitola má na začátku stručný přehled, co se v ní dočtete a výklad je doplněn o mnoho zajímavých tipů a upozornění. Škoda jen, že tyto publikace musí být poměrně obecné, neb popisují práci s „obecným“ a nikoliv konkrétním digitálním fotoaparátem. Nicméně věřím, že pokud s digitálem začínáte, bude vám publikace užitečným průvodcem.

Hodnocení: 9/10

Doug Sahlin: Digitální fotografie rychlými kroky; Grada 2005, 228 stran, 299 Kč, ISBN: 80–247–1089–7

Komentáře

Přidej komentář

Pište prosím slušně, s diakritikou a k věci. Dodržujte pravidla a využijte možnosti formátování uvedená pod formulářem.

Email nebude zveřejněn

Pravidla a možnosti formátování

  • Nepoužívejte HTML značky, blog podporuje formátování texy. Nový odstavec získáte 2x odřádkováním, odkaz: "text odkazu":odkaz, **tučně**, *kurzíva*
  • Adresy začínající na http:// budou automaticky převedeny na odkazy
  • Jediné dvě povinné položky formuláře jsou Jméno a zpráva
  • Na předchozí komentáře odkazujte zápisem [2]

 

Sekce