Harry Potter a ohnivý pohár (Harry Potter and the Goblet of Fire)

Harry Potter a ohnivý pohár (Harry Potter and the Goblet of Fire)Příznivci a fandové Harryho Pottera měli v prosinci co slavit – 1. prosince byl uveden do českých kin zfilmovaný čtvrtý díl (Harry Potter a ohnivý pohár) a dva týdny nato – 17. prosince – vyšel v papírové podobě překlad šestého dílu příběhů Harryho Pottera (Princ dvojí krve).

Harry Potter a ohnivý pohár (Harry Potter and the Goblet of Fire)

I když popravdě řečeno, až taková dechberoucí sláva to nebyla – mám na mysli výše zmíněný film, jenž je předmětem této recenze. Mě trochu zklamal, ale tím rozhodně nechci říct, že by byl špatný, jen mohl být trochu lepši. Největším jeho problémem je obsáhlost literární předlohy (více jak 500 stran) a snaha narvat vše podstatné do necelých tří hodin. Výsledkem je film, který působí jako by prošel pod rukama Střihorukého Edwarda – spousta scén je vystřižených, což pozná to i divák, který knihu nečetl (chybí tam alespoň kousek úvodního zápasu ve famfrpálu nebo ukázky jak se ostatní protivníci vypořádali se stejnými úkoly jako Harry). Navíc k některým dějům jako by chyběly pointy – závěry. Divák se tak nedozví co je mezi Hagridem a obryní Maximou, co se stalo s dotěrnou reportérkou Ritou Holoubkovou a mnohé další). Vůbec také není zmíněno skoro nic z předchozích dílů, takže kdo je neviděl nebo nečetl, může být mírně zmaten. Myslím, že kdyby tvůrci film rozdělili na dva díly (jak bylo původně plánováno), byl by výsledek mnohem, mnohem lepší.

Harry Potter a ohnivý pohár (Harry Potter and the Goblet of Fire)

I přes uvedené chyby se jedná o dobrý film, triků je hodně a jsou působivé, trojice mladých herců hraje velmi dobře (nejlépe asi Ron/Rupert Grint), takže nevidím důvod proč na film nezajít. Každopádně ale po jeho shlédnutí doporučuji ještě přečíst knihu, abyste se dozvěděli jak dopadly ostatní „vedlejší“ příběhy.

Harry Potter a ohnivý pohár (Harry Potter and the Goblet of Fire)

Každopádně celá série Harryho Pottera (literární i filmová) začíná být čím dál více děsivější, strašidelnější a temnější, už to přestává být pohádka pro malé děti o strastech mladého kouzelníka, ale spíše akční horor. Jestli to tak půjde dále, tak poslední díly by už nemusely být dětem přístupné.

Harry Potter a ohnivý pohár (Harry Potter and the Goblet of Fire)

Harry Potter a ohnivý pohár (Harry Potter and the Goblet of Fire)

Harry Potter a ohnivý pohár (Harry Potter and the Goblet of Fire)

Harry Potter a ohnivý pohár (Harry Potter and the Goblet of Fire)

Hodnocení: 8/10

Harry Potter a ohnivý pohár (Harry Potter and the Goblet of Fire), USA, 2005, 157 min

Režie: Mike Newell
Hrají: Daniel Radcliffe, Emma Watson, Rupert Grint, Robbie Coltrane, Michael Gambon, Brendan Gleeson, Jason Isaacs, Alan Rickman, Maggie Smith, Clémence Poésy, Ralph Fiennes, Miranda Richardson, Gary Oldman

http://harrypot­ter.warnerbros­.com/index.html

Komentáře

1
20 únor 2006, 01:15

Je pravda, že předchozí díl byl lepší. Možná to bylo tím, že zpracování vlkodlaka dalo filmařům víc prostoru, jak vzít divákům dech, ale poslednímu filmovému dílu, bych dal ne víc jak 7 bodů. Pěkné, ale to je tak všechno.

 
2
23 únor 2006, 00:49

Osobně bych dal ještě míň. Bylo to to nejhorší, co jsem z celé serie viděl. I knihy se horší. Ono to není ani tak pohádka pro děti a už vůbec ne akční horor, ale spíš červená knihovna a bojím se, že 6. díl pojede na Nově jako dvouset dílná telenovela :-/

 
3
Lada
4 březen 2006, 15:43

harry potter a ohnivý pohár je nejlepší!!!!!!!!!!!

 
4
kelly
7 březen 2006, 13:29

Sice je fakt, že předešle dily byly lepší. Pochybuju, že by 6. díl jel jako telenovela, protože zas tak dlouhy to neni. Rozhodne se dalsi knihy nedaji řadit do žánru červena knihovna. Teda pokud jste to četly pořádně.S tím, že je Ohnivý pohár nejlepší to bych teda netvrdila. Chybí tam toho víc nez polovina, co je v knize a pokud je tam neco z toho, tak je to chapano uplne jinak. Tuhle knizku sem cetla 2x.Pokud vim, tak tyhle knihy by nemeli mit nic spolecneho s hororem!!!

 
5
terka adámková
29 červenec 2006, 20:54

harry potter a ohnivý pohár je nejlepší!!!!!!!!!!!ti co mi nevěří ti to nečetli ani neviděli.Nevím co tu motají protože já mám pravdu.harry,har­miona a ron jsou moji nejoblíbenější herci a herečka.hrajou fakt dobře a já mám pravdu.tak nazdárek všem co májí ten film rádi.tak čauki TERKA

 
6
mája
10 listopad 2006, 16:57

Ohnivý Ppohár je fakt dobrej…. je sice pravda ,že jako film za moc nestojí (je dobrý,ale třeba postavy jsem si představovala trochu jinak, např. profesorka Krásnohulek by měla být sice velká ,ale také tlustá a ne jak vyzáblina…..). Knihu jsem četla 9krát a musím říct,že patří mezi nejlepší knížku ze série. prostě nedá se dívat na ten film,aniž byste nečetli knížku. Musíte brát film jen jako doplňěk….. a rozhodně to není žádná červená knihovna….…. toť vše,co bych chtěla říct… jen,že Harryho Pottra a vše co k němu patří opravdu miluji…..

 
7
15 červenec 2010, 18:28

nejlepsi je 6 super príbech

 
8
Anýs
3 červenec 2011, 12:04

NEJlepší ze všech dílů je šestý a sedmý…(Princ dvojí krve a relikvie smrti…)

 
9
any
5 srpen 2011, 20:45

Všechny díly sou v něčem skvělý !!

 
10
23 říjen 2012, 17:45

Herry Potter se na to někdy dívám ale nemám to moc v oblíbený.

 

Přidej komentář

Pište prosím slušně, s diakritikou a k věci. Dodržujte pravidla a využijte možnosti formátování uvedená pod formulářem.

Email nebude zveřejněn

Pravidla a možnosti formátování

  • Nepoužívejte HTML značky, blog podporuje formátování texy. Nový odstavec získáte 2x odřádkováním, odkaz: "text odkazu":odkaz, **tučně**, *kurzíva*
  • Adresy začínající na http:// budou automaticky převedeny na odkazy
  • Jediné dvě povinné položky formuláře jsou Jméno a zpráva
  • Na předchozí komentáře odkazujte zápisem [2]

 

Sekce